„Prakticky jsme se navrátili k tréninkovému procesu ve čtvrtek 3. prosince, kdy byla uvolněna opatření a hráči mohli začít trénovat společně,“ vracel se k zahájení zimní přípravy v nezvyklém termínu trenér mariánskolázeňské Viktorie Otakar Dolejš.

Viktoriáni, tedy účastníci Fortuna Divize A, polykají dávky zimního drilu třikrát v týdnu. „Příprava bude intenzivní, jelikož bude dlouhá necelé dva měsíce,“ narážel Dolejš na vánoční svátky, kdy budou mít hráči naordinováno volno, takže se tím zkrátí doba přípravy. Od návratu na stadion tak mají hráči Mariánských Lázní naordinované kombinované tréninky.

„Samozřejmě chceme nabrat nějakou kondici, ale budeme ji nabírat spíše na hřišti, takže tentokrát to bude kombinovaná příprava,“ prozradil Dolejš. Viktoriáni totiž využijí služeb kondičních trenérů, bratrů Pavla a Miroslava Sajlerových. „Již dvakrát jsme s nimi spolupracovali a musím říci, že jsme byli velmi spokojeni, proto jsme je oslovili i potřetí,“ vysvětluje trenér Viktorie.

Mariánské Lázně pak čekají v rámci zimních galejí také přípravné zápasy, kterými si zpestří neoblíbenou zimní dřinu. Celkem jich odehrají během fotbalové výluky šest.

První bude na programu netradičně v neděli 3. ledna, kdy se viktoriáni představí v Sokolově, kde se jim postaví na tamní umělce do cesty od 11 hodin třetiligový výběr Baníku Sokolov.

Ve druhém duelu zamíří Mariánské Lázně do Chomutova, kde se střetnou v neděli 10. ledna od 11 hodin s divizním FC. Ve třetím duelu se pak Viktoria představí v domácím prostředí, když ve čtvrtek 17. ledna přivítá na své umělce v 11.00 březovskou Olympii

V neděli 20. ledna se pak představí Mariánské Lázně opět v Sokolově, kde se jim postaví do cesty tentokrát od 18 hodin Baník Sokolov U19. V úterý 22. ledna se vydá Viktoria do Plzně, kde se střetne na stadionu v Luční ulici od 18.00 s FC Viktoria Plzeň U19. Zimní přípravu pak zakončí v rámci generálky ve středu 23. ledna od 11.00 v Ostrově.

„Určitě máme naplánované velmi kvalitní přípravné zápasy, které nás zcela jistě prověří. Příležitost tak dostanou jak hráči A-týmu, tak i B-týmu,“ dodal závěrem šéf mariánskolázeňské kabiny.