Ve třetím jarním kole Fortuna Divize A totiž zamíří na západ Čech druhý tým tabulky TJ Sokol Čížová. Ta má svůj kádr doslova prošpikován exligovými hráči, kteří v jejím trikotu tvrdí fotbalovou muziku.

„Čížová je ještě silnější, než tomu bylo na podzim,“ narážel na sílu soupeře trenér Mariánských Lázní Stanislav Purkart. Exslávistický Petr Janda, exsparťanský Martin Jirouš či expříbramský Michal Polodna, dále exdukelský forvard Radim Nečas a takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. Viktoriáni před sebou mají hodně náročnou šichtu, bez debat. „Samozřejmě že tito hráči jsou na hřišti znát,“ přiznával Purkart.

Navíc Čížová se veze v jarní polovině soutěže na vítězné vlně, ve dvou duelech dosáhla přesvědčivě na šest bodů, když nejdříve porazila Tachov 3:0, poté ve druhém kole Táborsko B 5:1.

„Čížová hraje v jarní části přímočaře, jednoduše, kompaktně, má v tom velmi dobrý systém,“ vypočítal plusy čížovského výběru trenér Viktorie. Hlavní postavou týmu byl nejlepší kanonýr soutěže Martin Jirouš, který si v těchto zápasech připsal na konto čtyři branky, celkově jich pak má na účtu osmnáct. „To bude hlavní úkol, udržet mimo dosah naší branky Jirouše. Celkově pak musíme eliminovat útočnou sílu soupeře,“ upozornil Purkart.

Viktoriáni však hrají v domácím prostředí, ve kterém už několik favorizovaných týmů ztratilo důležité body, například pražská Admira, která padla na stadionu u Ferdinandova pramene 0:3. „Na toto utkání bychom rádi navázali, víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale věřím, že pokud podáme dobrý výkon, můžeme pomýšlet na body,“ míní Purkart.

Viktoria by tak ráda navázala na svou úspěšnou domácí šňůru, která čítá čtyři utkání v řadě za sebou. „Nesmíme být hlavně pasivní, to by se nám mohlo vymstít. Naopak musíme hrát poctivě dozadu a poté využívat rychlé protiútoky, aby i Čížová musela svou koncentraci směrovat do své defenzivy,“ dodal Purkart k utkání, které mají viktoriáni před sebou.