Duel na jihu Čech nezačal pro Západočechy příliš dobře, již ve 22. minutě kapitulovali, když se do střeleckých statistik zapsal domácí Ondřej Praveček. To bylo po gólové stránce v prvním poločase vše.

„První poločas se nám nepovedl, byli jsme líní na krok, soupeř byl živější ,běžecky lepší a po zásluze se ujal po našem nedostoupení hráčů,“ nehledal výmluvy Zach.

Do druhé půle poslal kouč Viktorie Miroslava Pešku, který se mu odvděčil v 63. minutě vyrovnávací trefou. „Po změně stran jsme vsadili na hru se dvěma útočníky, vysoko napadali a soupeře jednoznačně přehrávali. Odměnou nám bylo vyrovnání, kdy se po centru Petra Holuba trefil ranou na zadní tyč střídající Miroslav Peška,“ přiblížil taktiku, která přinesla ovoce Zach.

Daniel Krlička, kapitán FK Baník Sokolov.
Sokolov nasázel Hořovicím bůra, bral první výhru na hřišti soupeře

Jenže Jihočeši dokázali v závěru duelu, přesněji v 82. minutě vsítit druhou branku a s Viktorií to nevypadalo vůbec dobře. „Dál jsme do domácích bušili a vytvářeli si šance, ale bohužel vše zazdili, a tak přišel trest. Po naší dvojité chybě na kraji hřiště se domácí zmocnili míče, dali okamžitě přihrávku před branku a překlopili utkání na svou stranu,“ vracel se ke druhé inkasované brance Zach.

Nakonec ale dokázaly Mariánské Lázně urvat cenný bod, tedy za minutu dvanáct, když v 89. minutě srovnal ukazatel skóre do konečné podoby střídající Michal Drahorád.

Karel Tichota, trenér FK Ostrov.
Ostrov přežil v nastavení klinickou smrt a urval cenný bod

„My jsme, ale nesložili zbraně a dál se hnali za vyrovnáním. Nakonec se nám to těsně před koncem povedlo, když centr našeho nového a výborně hrajícího Řezáče, dotlačil do sítě kapitán Michal Drahorád. Za celkový průběh je remíza spravedlivá a vzhledem k tomu, že jsme dvakrát dotahovali, má bod obrovskou cenu,“ neskrýval radost kouč Viktorie. „Kluci i přesto, že to skřípalo, ukázali neskutečnou morálku a charakter,“ doplnil k bodovému zisku Zach.

Marian Geňo, trenér FC Slavia Karlovy Vary.
Admiře trefili ve Varech vítězství střídající hráči

Jindřichův Hradec – Mariánské Lázně 2:2 (1:0). Branky: 22. Ondřej Praveček, 82. Michal Mischnik – 63. Miroslav Peška, 89. Michal Drahorád. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Mariánské Lázně: Hinterholzinger – Šimek, Dvořák, Cinkanič, Brož – Štůla (46. Peška), Kapolka (60. Drahorád), Řezáč, D. Skopový (60. M. Skopový) – Holub (75. Buršík), Renza (60. Hošek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...