Nezvykle dlouhou zápasovou pauzu si užívají fotbalisté druholigového Baníku Sokolov. Mezi utkáními mají dokonce čtyři dny. „To je pravda, úplně jsme z toho špatní,“ směje se sokolovský kouč Bohuslav Pilný.

V úterý horníci porazili doma Ústí nad Labem 3:1, v neděli budou mít opět výhodu domácího prostředí. Na západ Čech zamíří poslední Vítkovice. „Já osobně si myslím, že to bude jedno z našich nejtěžších utkání v průběhu jara, hrají také o bytí a nebytí,“ tuší trenér Baníku.

Sokolov je v tabulce předposlední. Přestože po sezoně z finančních důvodů Fortuna národní ligu opustí, má jasný cíl, opustit sestupové pozice. Těžký domácí duel s ostravským celkem tak chce Bohuslav Pilný stoprocentně zvládnout. „Budeme chtít podruhé za sebou doma vyhrát,“ hlásí bojovně naladěný kouč.

To si ostatně vyslechli i hráči v sokolovské kabině bezprostředně po Ústí. „Klukům jsme po utkání řekli, že je sice hezké vyhrát, ale ještě lepší je to dvakrát po sobě,“ prozrazuje dobře naladěný trenér Baníku.

Utkání začíná v 17 hodin, vzhledem k navýšení kapacity na 500 účastníků by neměl být problém se vstupenkami. V prodeji budou také před utkáním v hlavní pokladně stadionu u brány borců.