Hosty z hornického západu poslal již v 5. minutě do vedení Stanislav Vávra, který si po průniku levou stranou našel správnou střeleckou pozici a překonal i gólmana Halousku.

Vzápětí mohlo být srovnáno, jenže Fryšták v sokolovské brance se prostě nenechal překonat ani od Silného, ani od Zikla a znovu od Silného. Na druhé straně nechybělo moc ke skórování Červenkovi.

Jenže potom přišla 38. minuta a královsky šťastná ruka kouče Baníku Bohuslava Pilného. Místo Marka Krátkého poslal na plac Šimona Šmehyla a ten po necelé minutě zvýšil na 2:0 z pohledu Sokolova.

Hned po přestávce se ale domácím podařilo po nedorozumění v defenzivě Baníku snížit na rozdíl jediné branky.

Na drama bylo zaděláno.

Další dvojitou šanci Brňanů likvidoval opět výborný Fryšták, který nesl v utkání kapitánskou pásku.
Baníkovci ale pouze nebránili a v rozmezí 56. a 57. minuty si domácí hluboce oddechli. Halouska se nejprve musel hodně natahovat na dobře umístěnou střelu Dvořáka, poté pro změnu vytěsňoval konečky prstů nad své břevno hlavičku Kováře.

V 84. minutě přišel jeden z klíčových momentů. Fryšták na brankové čáře zkrotil gólový pokus Zikla, a tak v 88. minutě mohl sokolovský Marek Červenka zasadit do otevřené obrany Líšně třetí, pojišťující úder – 1:3.

Další utkání odehraje Baník v sobotu od 17 hodin na domácím trávníku proti Varnsdorfu.