Také druhá fotbalová liga pokračuje po restartu soutěže v rychlém tempu. O víkendu se bude hrát 19. kolo. Sokolovský Baník zamíří po domácí výhře nad Vyšehradem do Vlašimi. Úvodní výkop duelu je na programu v neděli v 17 hodin. „Stejně jako předtím do Brna, i do Vlašimi pojedeme vyhrát. Nic jiného nám v naší situaci nezbývá. Pocestujeme tam s otevřeným hledím,“ hlásí před zápasem kouč horníků Bohuslav Pilný.

Ten předpokládá, že utkání budou mít postupně s přibývajícími koly stále větší úroveň. „Bude to úplně jiný zápas než proti Vyšehradu. Hráči se do toho budou čím dál víc dostávat. Začnou i absence, sestavy se budou více točit. Celková kvalita hry půjde pomalu nahoru,“ předjímá Bohuslav Pilný.

Vlašimi patří v tabulce 13. příčka, s náskokem pěti bodů na čtrnáctý Varnsdorf a sedmi na sestupové pozice Vítkovic a Sokolova. V posledním kole FC Selliert Bellot vyhrál zásluhou dvou branek Ladislava Jandy na hřišti do té doby osmé Líšně 2:0. První vzájemný duel sezony skončil na podzim v Sokolově výhrou Baníku 2:1 a nutno poznamenat, že to byl jediný vítězný zápas hornického celku v první polovině sezony.

„V neděli musíme oproti utkání s Vyšehradem zlepšit naši činnost po zisku míče v přechodové fázi, mohli jsme tam více využít naši kvalitu, po zisku míče tam byla ale řada situací, kdy jsme ho zase hned ztratili,“ upozorňuje před utkáním ve Vlašimi Bohuslav Pilný.

Ten se bude muset obejít bez vykartovaných Krátkého A Skopce.