Sokolovský Baník byl jako jediný klub Fortuna národní ligy proti. "Chtěli jsme sezonu ukončit k 30. 6., nechtěli jsme jí dál prodlužovat do července. To bylo naše stanovisko, které jsme předali Ligové fotbalové asociaci," vysvětlil předseda představenstva FK Baník Sokolov Pavel Makoň.

Hornický klub teď musí přistoupit na schválený protokol opatření, který je velmi rozsáhlý. "Cestování na utkání, bydlení na hotelu po jednom na pokoji, omezení potkávání osob před, při a po utkání, sezení na lavičce náhradníků ob jedno místo, atd. Včera jsme si protokol schválili a určitě se jím budeme řídit. Budeme dělat maximum pro dohrání soutěže a zdraví hráčů, i když to bude organizačně náročné," okomentoval požadavky výkonný ředitel Sokolova Tomáš Provazník.

V tuto chvíli se čeká na potvrzení rozpisu soutěže. Ve druhé lize chybí odehrát ještě třináct kol. Baník Sokolov se představí sedmkrát doma. Nejbližší utkání čeká svěřence Bohuslava Pilného zřejmě v úterý 26. května doma proti Vyšehradu, v sobotu 30. května baníkovci pocestují do Vlašimi a doma budou hrát opět v úterý 2. června proti Pardubicím.