Fotbalisté Baníku Sokolov po domácí výhře nad Vyšehradem bodovali i na hřišti Vlašimi po remíze 1:1. „Je to bod z venku, po průběhu zápasu je nerozhodný výsledek asi zasloužený,“ zamýšlí se kouč horníků Bohuslav Pilný.

Zápas přinesl dva rozdílné poločasy. „V první půli byli domácí lepší, nebezpečnější, my jsme tam neměli kvalitu. Po přestávce jsme sahali po třech bodech. Bod bereme, při troše štěstí jsme mohli mít tři, při troše smůly žádný. Na konci zápasu nás při standardce podržel opět gólman Tomáš Fryšták,“ popisuje trenér Baníku.

O přestávce se přitom pokyny příliš neměnily. „Řekli jsme si jenom, že naši hráči musí předvést v útočné fázi větší kvalitu. Hodně míčů jsme tam ztráceli a to byla voda na mlýn Vlašimi, která využívá rychlých přechodů,“ poukazuje Bohuslav Pilný.

Ve středu od 18 hodin hostí Sokolov na svém hřišti vedoucí Pardubice. „Je to další zápas, který bychom chtěli zvládnout. Pro kluky není nic lepšího než hrát proti prvnímu celku tabulky,“ říká odhodlaně sokolovský kouč.
První a předposlední tým Fortuna národní ligy dělí v tabulce 33 bodů. „Pardubice jsou obrovský favorit. My ale můžeme jenom získat. Oni jsou pod tlakem, můžou u nás jen ztratit,“ zůstává v klidu Pilný.

Sílu Východočechů si zkušený harcovník plně uvědomuje. „Jsou výborně organizovaní. Nebude to asi nějaký festival šancí, určitě si ale nějaké vytvoříme. Bude záležet na naší produktivitě, jestli něco proměníme, a také na tom, jak budeme kompaktně bránit,“ říká.

Odhodlání ale horníkům nechybí. „To, že přijede lídr ligy, neznamená, že budeme jenom bránit. Nedáme jim to zadarmo,“ hřímá Bohuslav Pilný.

Ten má pro utkání k dispozici kompletní kádr. Vzhledem k sobotní daleké cestě do Prostějova chystá trenér Baníku protočení sestavy. Jak bude soupiska proti Pardubicím vypadat, si ale nechal s omluvou samozřejmě pro sebe. „Věřím, že hráči, kteří naskočí, to zvládnou,“ je přesvědčen Bohuslav Pilný.

O síle Východočechů hovoří aktuální statistiky. Ve třech jarních zápasech lídr druhé ligy ještě neinkasoval branku. V posledním zápase Pardubice porazily doma Ústí nad Labem 5:0, když exceloval na podzim ještě hráč sokolovského Baníku Michal Hlavatý, který během jedenácti minut zaznamenal hattrick.