Ve středu zavítal na stadion Baníku Sokolov lídr druhé ligy z Pardubic. Překvapení se nakonec nekonalo.
Domácí začali odhodlaně, postupně se ale hra uklidnila a příliš fotbalové krásy vidět nebylo.

„Bylo to poměrně vyrovnané, bez nějakých větších šancí, kdy soupeř byl možná nebezpečnější střelami z dálky,“ líčí trenér Baníku Bohuslav Pilný.

Rozhodující moment přinesla 38. minuta a na poloprázdných tribunách to pořádně zabouřilo. Po srážce domácího Kopřivy s hostujícím Živčákem před šestnáctkou Sokolova totiž hlavní sudí Ginzel nařídil překvapivě přímý kop proti brance Baníku a musel si vyslechnout řadu výtek o podpoře vedoucího týmu soutěže.

K míči se následně postavil Čelůstka a na povedenou střelu k pravé tyči neměl Fryšták v domácí brance nárok zareagovat. „Bohužel se ujali vedení,“ konstatoval sokolovský kouč.

Do druhé půle Baník vtrhl s cílem skóre srovnat. „Při jejich organizaci a kompaktnosti je ale nesmírně těžké se přes ně dostávat. To se potvrdilo, nevypracovali jsme si ani moc šancí,“ popisuje Bohuslav Pilný.

Ten podpořil ve druhé půli ofenzivu horníků několika střídáními, záměr poslat ještě v 82. minutě na hrot vysokého stopera Adama Čiháka ale předběhl ve stejné minutě Brazilec v pardubických službách Ewerton da Silva, který si parádně pohrál s bránícím hráčem a přesnou střelou upravil na 0:2.

V 90. minutě Východočeši poprvé na jaře inkasovali, když se lobem prosadil přes vyběhnutého Boháče Červenka. V tříminutovém nastavení se ale Baníku vyrovnat nepodařilo.

„Z mého pohledu se nemáme za co stydět. Odehráli jsme slušný zápas. Pokud chceme hledat pozitiva, tak Marek Červenka dal branku, vstřelili jsme Pardubicím gól. Na bod to ale nestačilo,“ uzavřel hodnocení Bohuslav Pilný.