Proti Ústí skóroval Baník ve 3., s Vítkovicemi v 7. minutě. Rovněž do utkání s Jihlavou šli horníci s cílem soupeře od začátku napadat, vynutit si tlak. Záměr ale tentokrát nevyšel. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře, přehrávali nás, měli tam hodně šancí,“ přiznává sokolovský Šimon Šmehyl.

Ten se dostal na hřiště od začátku druhého poločasu. Spolu s Vávrou a Dvořákem měl hru Baníku oživit. „Trenér nás nabádal, abychom zlepšili pohyb, abychom tam přinesli kvalitu,“ prozrazuje rodák ze slovenských Topolčan.

To se zčásti dařilo, jenže srovnat nepříznivé skóre 0:1 se Sokolovu nepodařilo. „Škoda našich neproměněných šancí,“ litoval Šimon Šmehyl.

Hosté na tom byli s koncovkou lépe. V 63. minutě odskočili zásluhou Klobásy na 0:2. „To jsou věci, které nás srážejí, naše příležitosti nevyužijeme a za pár minut potom dostaneme zbytečný gól,“ krčí rameny ofenzivní hráč Baníku.

Jeho slova se potvrdila i ve zbývajících minutách duelu. V 69. minutě snížil Červenka, ale po dalších zahozených šancích Baníku Vysočina odskočila na 1:3. „Musíme makat dál a napravit to v nejbližším utkání,“ burcuje Šimon Šmehyl.

To čeká baníkovce již dnes od 17 hodin v Líšni. Únava v nabitém programu stoupá. „Hráči, kteří mají odehráno všechno, jako naši stopeři, tak toho mají asi dost, nás ostatní se trenér ale snaží točit, zátěž se tak rozkládá mezi celé mužstvo,“ podotýká Šmehyl.

První vzájemný zápas skončil na podzim v Sokolově výhrou Jihomoravanů 2:1. V prvním poločase sice poslal domácí horníky do vedení Štursa, hosté ale po obrátce stran otočili skóre.

V aktuální tabulce Fortuna národní ligy patří Líšni devátá příčka, v posledním kole brněnský tým remizoval v Ústí nad Labem 0:0, předtím doma obral o bod vedoucí Pardubice.