Daniel Novák tak mohl být po utkání s Třincem spokojený. „Nerodilo se to lehce, ale od začátku jsme do toho vstoupili dobře. Pak po gólu jsme začali trochu propadat v presinku a Třinec nás zatlačil. Pomohl nám i Jarda Belaň v bráně, který skvěle zneškodnil střelu z dálky. Do poločasu jsme to tedy přežili,“ říká Daniel Novák k prvnímu poločasu.

Ve druhé části ale Baník držel svého soupeře na uzdě a prakticky k ničemu ho nepustil. „Ve druhém poločase jsme hráli dobře takticky, týmově a nakonec nás to odměnilo, že můžeme slavit tři body. Třinec jsme ve druhém poločase do ničeho nepustili a zaslouženě získali tři body,“ pokračuje nová posila z Mladé Boleslavi.

Kromě premiérového startu v základní sestavě si Daniel Novák připsal i premiérový gól. „Seběhlo se to rychle. David Štípek navedl balon na prostředek, já jsem si udělal křižný náběh, David to prostrčil mezi obránci a pak jsem se už to snažil jen trefovat na kříž brány. Zaplať pánbůh, že to prošlo a můžeme slavit,“ popisuje rozhodující okamžik sokolovský záložník, který ve své kariéře začal ve vesničce u Turnova, v devíti letech přestoupil do Mladé Boleslavi, kde se dostal až do A-týmu, odkud nyní v Sokolově hostuje.

Podle svých slov je novic v sestavě na západě Čech spokojen. „Líbí se mi tady. Kluci v kabině mě dobře přijali. Trenérský tým mi vyhovuje, přijali mě všichni dobře a jsem rád, že mohu pomoct,“ líčí své dojmy Daniel Novák.

Baník na jaře zvítězil poprvé a jediný střelec sobotního zápasu věří, že tímto zápasem Baník odstartuje pravidelné sbírání bodů. „Myslím, že naše výkony během jara nebyly vůbec špatné, akorát jsme nebodovali. Ale teď se to konečně otočilo.“