„Rozhodně to potěší, věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože Pila je v tabulce hned za námi,“ upozorňuje obránce Mariánských Lázní na důležitost vítězství.

Ilustrační foto.
Pila projela vyhraný zápas. Na výhru ji nestačil ani čtyřgólový náskok

Jenže jeho tým si nejdříve musel odbýt na pilském pažitu poločas hrůzy, během kterého čtyřikrát inkasoval. „První poločas byl pro nás krutý,“ přiznává Florian. „Většinu času jsme byli na půli soupeře, ale nedokázali jsme z toho nic vyprodukovat. Naopak soupeř své brejkové šance proměnil,“ narážel na na pilskou gólovou produktivitu.

Po první pětačtyřicetiminutovce by tak nikdo za stavu 0:4 na tým z lázeňského města nevsadil ani pověstný pětník. „O přestávce jsme si řekli, že musíme být důraznější v osobních soubojích a v soupeřově pokutovém území. Nepříznivý výsledek jsme chtěli minimálně vyrovnat,“ přiblížil Florian, s čím jeho tým vstupoval do druhého poločasu. „Po obrátce stran se na naši stranu přiklonilo i trochu toho štěstíčka,“ uznává mariánskolázeňský mladíček.

FORTUNA divize A (18. kolo): SK Klatovy 1898 (červení) - FC Viktoria Mariánské Lázně 3:2 (1:2).
OBRAZEM: Penaltovou divočinu rozsekl v nastavení klatovský Lukeš

Stíhací jízdu načal mariánskolázeňský Mucek, který dvěma góly snížil na rozdíl dvou branek. Posléze se zapsal do střelecké listiny ze značky pokutového kopu Florian a vyrovnávací trefu obstaral Bártl. Kalich hořkosti pak nechal vypít pilský výběr až do dna Florian, když v 89. minutě podruhé uspěl ze značky pokutového kopu, kterým stvrdil dokonalý obrat svého týmu, jenž nakonec vyhrál 5:4.

„Důležité byly pro nás všechny branky, jsem rád, že jsem obě penalty dokázal proměnit a napomohl tím týmu k obratu,“ chválil si hodně důležitý obrat a také tříbodový zisk.

Teď před sebou mají hráči rezervy Viktorie další náročný zápas, ve kterém se jim postaví v Drmoulu v sobotu 2. dubna od 14.00 hodin lídr I. A třídy Trstěnice. „Očekávám velmi těžké utkání s kvalitním soupeřem, budeme se snažit podat co nejlepší výkon a uvidíme, na jaký výsledek to bude stačit,“ dodává závěrem Florian.