„Určitě jsme spokojeni s umístěním, ale důležitější pro nás je zapojovat hráče dorosteneckého věku a připravit hráče pro A-tým,“ poukazoval na úvod kouč mariánskolázeňské rezervy Miroslav Zeman.

Jeho výběr profitoval v podzimní části právě z dravého mládí a zkušeností ostřílených bardů. „Naší zbraní byla určitě rychlost a proto jsme rádi, když se hraje na větších hřištích a určitě musím zmínit domácí hřiště, kde jsme neztratili ani bod,“ připomněl Zeman stoprocentní bilanci na drmoulském stadionu.

Třetí tým tabulky zahájil přípravu netradičně skromně. „Nejprve jsme začali pouze sobotou, když jsme poté najeli klasicky na středu, pátek a víkendy pak vyplnili přípravnými zápasy,“ podotkl k zimním galejím v podání Viktorie Zeman. I kádr rezervy výběru z lázeňského města doznal během fotbalové přestávky několika změn.

„Z Německa se vrátil Tomáš Šilhán a dále se vrátil Karel Kepl, který strávil půl roku v Rapidu Plzeň. A samozřejmě se zapojili do zimní přípravy také dorostenci, kteří prokázali, že se s nimi musí počítat, když v přípravě odvedli velmi kvalitní práci,“ pochvaloval si kouč Mariánských Lázní přístup mladý pušek.

Již během podzimní části minimálně využila rezerva služby hráčů divizního A-týmu, což se nezmění ani v jarní části přeboru. „V podzimní části jsme využívali hráče minimálně, a tak to bude pokračovat i v jarní části,“ upozorňoval Zeman. „B-tým je od toho, aby se v něm hráči áčka rozehráli po zranění a případně získali herní praxi, ale určitě nebudeme využívat více hráčů, není k tomu žádný důvod,“ vysvětloval kormidelník Viktorie a závěrem dodal: „Úspěchem pro nás bude jakékoliv umístění do pátého místa a hlavně zapojení dorostenců.“

FC Viktoria Mariánské Lázně B
Brankáři: Patrick Henych (07), Václav Staňko (08). Obránci: Petr Šácha (88), Patrik Šuta (06), Vojtěch Samec (07), Lukáš Černohorský (87), Filip Chlad (01), Vlasta Kotous (74), Michal Lambert (04), Tomáš Šelmek (92), Tomáš Šilhán(97). Záložníci: Filip Florián (03), Lukáš Havlík (05), Jan Holeček (03), Jan Luhan (02), Karel Maule (98), David Šlajs (98). Útočníci: Karel Kepl (04), Adam Bártl (04), Jindřich Musil (04), Štěpán Šimek (06).
Přišli: Karel Kepl (Rapid Plzeň), Tomáš Šilhán (Německo).
Odešli: Vladimír Kafka (Německo).
Hlavní trenér: Miroslav Zeman; asistent trenéra: Zdeněk Langer; vedoucí mužstva: Jan Martínek; sportovní manažer: Josef Novotný; předseda klubu: Jaroslav Paseka.


Načítám tabulku ...