„Od samého začátku si s námi Sedlec dělal, co chtěl, navíc výborně kombinoval, my naopak všude byli pozdě a nemohli jsme se dostat do tempa,“ připomněl jeden z nejzkušenějších hráčů v dresu Svatavy Jakub Bartoš, že jeho tým nevstoupil do utkání nijak dobře.

„Hřiště bylo velké a my jsme toho nedokázali využít,“ narážel Bartoš na drahovické letiště. I když Sedlec byl v úvodu duelu lepším týmem, přesto se první gólová radost udála na straně druhé. „Ve 22. minutě jsme dostali výhodu volného kopu, ze kterého se nám podařilo udeřit,“ řekl Bartoš k úvodní brance, pod kterou se zapsal parádní trefou právě on.

Ilustrační foto
I. A TŘÍDA: Béčko Březové zničilo na závěr Františkovy Lázně

V závěru prvního poločasu pak udeřila Svatava podruhé. „Ve 39. minutě se nám povedla pěkná akce po straně, kdy šel míč po ose Bartoš – Gvizd - Holub, který gólově akci zakončil,“ přiblížil Bartoš další gólovou radost svého týmu.

I po změně stran se nováčkovi ze Sokolovska dařilo, když ve 48. minutě přidal třetí branku Petr Thiele. „V tu chvíli jsme věděli, že tohle už nemůžeme pustit. Sedlec přesto stále hrozil a nakopával jeden balon za druhým za naši obranu. Ale té se dařilo všechno eliminovat, a když už něco prošlo, tak vytáhl nějaké eso z rukávu gólman Kubík,“ pochvaloval si Bartoš hru svatavské defenzivy.

Svatava si posléze vytvořila několik slibných šancí, ale v šachu ji držel svými zákroky teprve šestnáctiletý brankář Sedlece Haláček. „Svými zákroky nás doháněl k šílenství,“ přiznával Bartoš. Nakonec ale Svatava uspěla. V 79. minutě se blýskl fotbalovou lahůdkou svatavský kapitán Holub, který z dvaceti metrů obstřelil vše, co stálo v cestě, a svou střelu poslal pod vingl.

Hroznětín udělal za podzimem vítěznou tečku, porazil Vintířov 2:0.
OBRAZEM: Bitvu loňského mistra a vicemistra ovládl Hroznětín

„Za stavu 4:0 už se jen dohrávalo a každý si přál, aby byl konec. Ono hrát zápas, když bylo minus pět, tak to nebyl úplně komfort,“ poukazoval Bartoš na mrazivé počasí, které během zápasu panovalo.

„Poděkování tak patří nejen týmu za vítěznou tečku, ale také fanouškům, kteří si i v tomto mrazivém počasí našli cestu do Drahovic a přišli nás podpořit, moc děkujeme,“ vzkazoval Bartoš závěrem poděkování za kabinu Svatavy. Svatava tak přezimuje na deváté příčce, zatímco Sedlec na poslední, čtrnácté příčce.

Dohrávka, 9. kolo: TJ KSNP Sedlec – TJ Baník Svatava 0:4 (0:2). Branky: 22. Bartoš Jakub, 39. a 79. Holub Robert, 48. Thiele Petr. Rozhodčí: Godža. ŽK: 1:4. Diváci: 60.


Načítám tabulku …