Můžete čtenářům představit váš klub?

Náš klub si za svou existenci dvakrát zahrál čtvrtou nejvyšší soutěž v Česka, a to divizi. Vybudoval sportovní areál v hodnotě pětadvaceti miliónů korun a v neposlední řadě se mu podařilo před čtyřmi roky založit mládežnické kategorie, ve kterých je v současné době kolem stovky fotbalových nadějí. Před letošním soutěžním ročníkem jsme byli osloveni oddílem Sokol Lázně Kynžvart, a to se žádostí o vytvoření společného týmu u mladších a starších žáků, abychom společně hráli krajskou soutěž. Tato spolupráce se povedla ke spokojenosti obou týmů. Velké uznání a obdiv si zaslouží realizační týmy společně s trenéry, kde máme obsazeny všechny věkové kategorie.

V současné době váš klub reprezentují A-tým v krajském přeboru, B-tým v okresním přeboru a také mládež…

Během podzimní části krajského přeboru mužů nás potkala u A-týmu největší absence hráčů v celé historii. Obrovské množství zraněných hráčů, kdy na soutěžních utkáních nám chybělo i devět hráčů základní sestavy. Nebýt naší rezervy z okresního přeboru, tak bychom těžko dohráli podzimní kolo soutěže. Tomu samozřejmě i odpovídají dosažené výsledky.

Béčko karlovarské Slavie porazilo Trstěnice 3:2, i když po prvním poločase prohrávalo 0:2.
OBRAZEM: Béčko Slavie nechalo Trstěnice vypít kalich hořkosti až do dna

Oproti cílům z minulosti, si nově kladete v současné době skromné cíle…

Držíme se při zemi, neklademe si žádné horentní výkonnostní cíle. Naším cílem je udržet se v krajském přeboru a pokud možno pohybovat se okolo středu tabulky. B-tým pak hraje pro sportovní radost a jak se říká pro žízeň. Mládežnická družstva pokud možno chceme posouvat výkonnostně výše, aby děti byly zapáleny pro fotbal a měly jej jako velkou zábavu a zálibu.

V dnešní době je vše o financích, jak je tedy náročné udržet fotbal při životě, obzvlášť v malé obci?

Ano, je to tak, v dnešní době je vše o financích. Není snadné udržet v tak malé obci slušný fotbal při životě, mít dvě fotbalové plochy s kompletním zázemím a tak jsme byli nuceni na danou situaci pružně zareagovat. Po dvacetiletém sponzorování generálním sponzorem Pivovarem Chodovar, který z ekonomických důvodů ukončil s naší TJ v listopadu 2022 smluvní vztah, stála naše Tělovýchovná jednota před otázkou, jak budeme pokračovat dále. Jako jedinou možnost jsme spatřili v navázání úzké spolupráce s obcí Trstěnice, jež spočívala v převodu našeho nemovitého majetku na obec Trstěnice, která na základě této skutečnosti s naší TJ uzavřela smlouvu o dlouhodobé dvacetileté finanční výpomoci a byla rovněž uzavřena dlouhodobá nájemní smlouva o užívání sportovního areálu naší TJ.

Jaký byl tedy záměr?

Záměr byl jasný, zachovat a rozvíjet i nadále naši činnost a udržovat sportovní areál. V tomto jsme byli za jedno s vedením obce.

Hroznětín – Trstěnice 2:0 (2:0).
Trstěnice zažily zápas blbec, šlágr kola přetavilo v cenný triumf béčko Mariánek

Určitě je velmi obtížené sehnat také hráče, jak to tedy vnímáte v Trstěnicích, abyste motivovali hráče z vaší obce, aby neodcházeli jinam?

V tomto vidíme obrovský problém a tento může vyvrcholit až k zánikům malých vesnických mužstev. Pravdou je, že naše TJ za dobu jejího trvání si vybudovala u veřejnosti velmi dobré jméno, které je naším zájmem nejen udržet, ale ještě dále budovat. Pyšníme se nebývalým sportovním areálem, na který jsme právem hrdí. Vycházíme z našich skromných možností a neustále se snažíme podmínky hlavně pro rozvoj mládeže vylepšovat.

Důležitá je vždy základna. Ta se vám každoročně rozšiřuje o nové fotbalové naděje…

Zde musím vřele poděkovat všem, kteří se podílí na práci s mládeží, která je ze širokého okolí a dále pak za vzornou spolupráci všem rodičům. Nesmírně si vážíme kolektivu obětavých odborných funkcionářů, trenérů a všech, kteří se obětavě a zdarma podílejí na chodu naší TJ. Za to jim patří velký dík.

Určitě nedílnou součástí každého klubu jsou kvalifikovaní trenéři…

Máte pravdu, že klub musí mít kvalifikované trenéry, což se nám doposavad dařilo. Za zmínku stojí fakt, že tito všichni vykonávají svojí práci u mládeže zdarma. Doposavad u nás působí u mládežnických mužstev dvanáct trenérů a u mužstev dospělých trenéři čtyři. Přesto se neustále snažíme rozšiřovat řady trenérů, ale mohu Vám sdělit, že se jedná téměř o nadlidský úkol.

Lokomotiva Karlovy Vary - Trstěnice 1:4 (1:0).
OBRAZEM: Trstěnice vyrabovaly Růžový Vrch, béčko Slavie opanovalo hit v Poříčí

Co nabízíte fanouškům při domácích vystoupeních, a kdyby jste je měl pozvat na váš stadion, čím byste je chtěl oslovit?

Našim fanouškům kromě sportovního zážitku nabízíme rovněž hezké posezení v klubové restauraci, kde ke každému fotbalu patří i klasická opečená klobása.

Kde všude mohou fanoušci najít o vašem klubu potřebné informace?

Pozvánky na jednotlivá utkání jsou zveřejňovány na veřejných plakátových plochách, a také sociálních sítích Facebooku či Instagramu. Potřebné informace o našem klubu najdou také na webových stránkách, www.tj-trstenice.cz. Závěrem bychom chtěli říct, že v každém klubu se vyskytnou problémy, ať již s nedostatkem hráčů, funkcionářů či finančních prostředků, ale na to jsme si v dnešní době museli zvyknout a přizpůsobit tomu naši činnost.


Načítám tabulku ...