„Věděli jsme, že tento duel bude pro nás důležitý, ostatně jako každý. Do zápasu jsme šli s nadšením, ale taky menší nervozitou a to se právě podepsalo na neproměněných šancích v první polovině utkání,“ naráží trstěnický záložník Marek Osvald na zahozené šance svého týmu v první polovině zápasu. Co se nepovedlo Trstěnicím v prvním poločase, povedlo se ve druhém.

Ostrov zvládl důležitý souboj s Benešovem, vyhrál 3:0.
FOTO: Jsem rád za důležité body, říká střelec klíčových gólů Ostrova Jakub Dušek

„Po změně stran jsme se více uklidnili a hráli svoji hru. Přišly další vybojované šance, a jak se říká, trpělivost růže přináší,“ poukazuje. „V 71. minutě se nám podařilo po hezké akci vstřelit gól, ale bylo důležité hrát pořád naplno. Hned po třech minutách od první branky se nám povedla další akce a Kuba Dvořák skóroval na 0:2. Myslím si, že tyto branky rozhodly dění zápasu,“ přemítá nad klíčovými okamžiky zápasu Osvald. Trstěnice stvrdily své vítězství v závěru duelu třetí brankou.

Fotbalisté Chodova předvedli v Nejdku dokonalý obrat, nakonec vyhráli 4:3.
FOTOGALERIE: Gólový obrat v Nejdku. Chodov udržel první příčku

„To už byla taková třešnička na dortu, v 89. minutě se po lajně prohnal Ondra Synek a brankáři nedal prakticky žádnou šanci,“ s úsměvem se vracel k třetí trefě svého týmu Osvald. Pro tým z Chebska to tak byla velmi důležitá výhra, za kterou jí hnali i jeho fanoušci. „Celý zápas jsme si užívali za skvělé atmosféry našich diváků, za což jim patří velký dík,“ chválí si za celý tým podporu fanoušků, kteří na duel do Dvorů dorazili.

Trstěnice po 11. kole mají na čele tabulky dvoubodový náskok před druhou rezervou Hvězdy Cheb a pětibodový před třetími Citicemi. „V této soutěži jsou téměř vyrovnané týmy, a tak nemůžeme koukat na tabulku,“ varuje Osvald. „Zrovna tento víkend Merklín porazil Pilu a zase Pila v sezoně porazila třetí Citice a minulý víkend potrápila Dvory,“ naráží Osvald na vyrovnanost soutěže.

Březová rozhodla o výhře nad Dalovicemi v nastaveném čase, vyhrála 3:2.
FOTOGALERIE: Březová rozsekla šlágr s Dalovicemi až v nastaveném čase

Trstěnice si o víkendu užijí domácí podzimní derniéru, ve které se jim postaví do cesty právě předposlední Merklín. „Nesmíme nic podcenit a dobře se připravit. Věřím, že se nám podaří vyhrát, i když to nebude jednoduché, jelikož Merklín nemá co ztratit, může jen získat,“ dodává k víkendovému zápasu, který bude zahájen v sobotu 30. října ve 14.00 hodin na trstěnickém stadionu.


Načítám tabulku …