Ten totiž v předposledním, 25. kole soutěže využil mečbol, když na stadionu pod Vladařem dokráčel v důležité a povinné bitvě k výhře nad posledními Žluticemi 3:0. Druhé místo a také titul vicemistra soutěže si zajistil Hroznětín, který přetavil derby s karlovarskou Lokomotivou ve vítězství 4:1.

close Vintířov mistrem krajského přeboru Karlovarského kraje. info Zdroj: TJ Baník Vintířov zoom_in Vintířov mistrem krajského přeboru Karlovarského kraje. „Ze začátku nám vázla kombinace a těžko jsme se dostávali do šancí, před koncem poločasu jsme však dali na 1:0. Poté jsme nastřelili břevno a do konce poločasu výsledek pohlídali,“ vracel se k prvnímu poločasu hroznětínský kapitán Jiří Klas.

„Ve druhé půlce jsme během chvilky vstřelili tři góly a zápas se víceméně dohrával. Výhra byla pro naše fanoušky, kteří nás podporovali v celé sezoně,“ podotkl Klas k vítězství, které darovali za podporu svým věrným fanouškům.

Dobře rozehrané sokolovské derby s Chodovem měla na svém stadionu Lomnice, která vyhrála první poločas 1:0. Po změně stran však hosté přidali na obrátkách, zejména těch gólových, a výsledek otočili na konečných 4:1 ve svůj prospěch.

Na vítězství dosáhli i fotbalisté Toužimi, kteří uspěli na půdě Nové Role, kde urvali dvoubrankovou výhru. Těsnou, ale o to důležitější výhru uzmula rezerva karlovarské Slavie, která hostila na stadionu v Drahovicích Nejdek, když do zápasu naskočily i dvě legendy v dresu sešívaných Marián Geňo a Martin Psohlavec a oba přispěli svým výkonem k vítězství 3:2. Zbylá dvě utkání skončila dělbou bodů. První se odehrálo na stadionu FC Cheb, kam dorazily k chebskému derby Františkovy Lázně, které s tamním FC remizovaly 1:1.

Vintířov mistrem krajského přeboru. | Video: TJ Baník Vintířov/Lukáš Ondráček

Ve druhém se pak jednalo o sokolovské derby, když se proti sobě postavilo Nové Sedlo a Královské Poříčí, tato bitva nakonec skončila po výsledku 3:3 smírem. „Utkání s Poříčím bylo pro oko diváka fantastické. Obě mužstva si šla hlavně zahrát bezstarostný fotbal a to splnila do puntíku. Remíza je spravedlivá. Diváci viděli krásné akce a hezké góly. Hostům přeji klidnou letní přípravu a nám skladný odpočinek po Nejdku. Toto jaro bylo hodně těžké a měli jsme spoustu zraněných, tak si odpočinek zaslouží,“ řekl k poslednímu domácímu vystoupení trenér Nového Sedla Stanislav Suchý.

Výsledky, 25. kolo:

Žlutice – Vintířov 0:3 (0:3). Branky: 27. Švandrlík Jakub, 34. Prokop Roman, 36. Havel Milan.

Hroznětín – Lokomotiva Karlovy Vary 4:1 (1:0). Branky: 41. Němec Petr, 51. Klas Jiří, 55. Eret Jan, 62. Vodrážka Jakub – 81. Plch Martin.

Nová Role – Toužim 0:2 (0:0). Branky: 46. Marek Lukáš, 88. Hotěk Miloslav (PK).

Lomnice – Chodov 1:4 (1:0). Branky: 42. Veselý Martin – 50. Vachník Martin, 67. Kočí Lukáš, 78. Štěrba Jiří, 90. Frána Josef.

FC Cheb – Františkovy Lázně 1:1 (1:0). Branky: 45. Dvořák Jan – 58. Strnad Vojtěch.

Nové Sedlo – Královské Poříčí 3:3 (2:2). Branky: 10. Surový Karel, 30. Rychna Bedřich, 54. Šebl Patrik (PK) – 3. Abeldinov Patryk, 25. Unger Daniel, 79. Šellong Jiří.

Slavia Karlovy Vary B – Nejdek 3:2 (3:2). Branky: 3. Gabriel Jakub, 18. Gondzsala David, 29. Geňo Marian – 23. a 32. Šupík Ondřej.