Povedlo se. Dorostenci Hvězdy se totiž před nucenou přestávkou vyhoupli na fotbalový trůn, na kterém setrvají až do jarní části soutěže.

Po první polovině podzimní části se tak usadila v čele krajského přeboru dorostu chebská Hvězda, která má před druhými Mariánskými Lázněmi k dobru jednobodový a třetím Královským Poříčím dvoubodový náskok.

„Popravdě jsem se chtěl s kluky umístit mezi prvními čtyřmi týmy v horní polovině tabulky soutěže,“ vrací se k předsezonním cílům svého výběru šestadvacetiletý trenér Daniel Hrabě.

A úspěch je to pro chebský klub o to větší, protože do nového ročníku nastupoval v obměněném složení. „Dorost na Hvězdě jsem začal trénovat minulý rok, ale to jsem měl úplně jiný tým, nežli tomu bylo letos, i přesto jsem šel do nového ročníku s cílem umístit ho v horních příčkách, a prozatím se nám to povedlo,“ přidává k cílům Hvězdy Hrabě.

Tabulka krajského přeboru je rozdělena po první části podzimní části na dvě poloviny, když bodový rozdíl mezi prvním a posledním týmem tabulky čítá hrozivých čtrnáct bodů.

„První čtyři týmy v tabulce mají kvalitou úplně jiný tým než týmy z druhé poloviny tabulky, ať je to Kadaň a složené týmy Nejdku a Nové Role nebo Toužimi a Bečova. Pokud se podíváme na tabulku, tak můžeme vidět, že například čtvrtý Ostrov má na kontě šestnáct bodů a ztrácí na nás tři body. Naopak páté místo patří našemu soupeři z Chebu a ten má na kontě o deset bodů méně než my,“ naráží Hrabě na kvalitu účastníků krajského přeboru dorostu.

Daniel Hrabě, trenér chebské Hvězdy, zažil prozatím v podzimní části se svým týmem až na jednu prohru skvělou fotbalovou jízdu, která jim vynesla před přerušením soutěže posun na první místo.Zdroj: Archiv Daniel Hrabě

Dorostenci Hvězdy vsadili v podzimní části na týmový duch a to se jim vyplácí. „Naší devizou je v téhle sezóně určitě připravenost na každé utkání a hlavně týmový výkon, protože každý jezdí po zadku a maká jeden za druhého,“ chválí si nasazení hráčů chebský kormidelník. Ten však našel na podzimní části i negativa. „Zapracovat však budeme muset na útočné fázi,“ upozorňuje Hrabě na devatenáct vstřelených branek.

I přesto si trenér společně se svou jedenáctkou podzimní část užívá. „Pro mě jsou všechny zápasy, které vyhrajeme, nejlepší,“ s úsměvem prozrazuje své pocity Hrabě.

Chebští dorostenci během osmi odehraných zápasů dosáhli na šest výher, jeden nerozhodný výsledek a stejný počet proher.

„Náš nejhorší zápas podzimu byl proti Ostrovu, kdy jsme mu odevzdaně nechali všechny tři body, a ještě k tomu dostali pět gólů,“ vrací se k jediné prohře Hvězdy v první části krajské soutěže Hrabě.

V současné době dorostenci Hvězdy polykali v rámci nouzového stavu tréninkové jednotky, během kterých však museli dodržovat nařízená opatření, ale nakonec i o to přišli, a musely tak na program přijít individuální tréninky.

„Trénovali jsme skoro každý den, i o víkendu byl na programu jeden den trénink. Tím, že se muselo trénovat v šestičlenných skupinkách, tak jsem měl i více času se klukům věnovat. V současné době trénovat nemůžeme, tak hráči dostali individuální běhání, aby si udržovali kondici,“ přiblížil Hrabě po zmrazení tréninků dění v týmu během nucené pauzy.

Fotbalová veřejnost prozatím pozitivně vyhlíží po několikatýdenní pauze návrat na zelené trávníky. Situace ohledně nouzového stavu však moc nadějí na rozeběhnutí soutěží nedává.

Daniel Hrabě, trenér chebské Hvězdy, zažil prozatím v podzimní části se svým týmem až na jednu prohru skvělou fotbalovou jízdu, která jim vynesla před přerušením soutěže posun na první místo.Zdroj: Archiv Daniel Hrabě

„Abych řekl pravdu, byl bych moc rád, kdyby se to rozjelo a mohli bychom hrát dále, ale něco mi říká, že podzimní část už zůstane nedohraná,“ míní Hrabě.

V posledních dnech navíc zasáhla český fotbal kauza Romana Berbra. „Jsem strašně rád, že se tahle situace nějakým způsobem začne měnit, a věřím v to, že i Karlovarský kraj se díky téhle kauze posune trošku výš,“ přemítá chebský kouč. I on tak věří v lepší zítřky.

„Chci věřit v to, že se náš fotbal očistí, a hlavně že to začnou dělat lidi srdcem a ne kvůli penězům, i když všichni víme, že peníze jsou důležité pro to, aby se ten sport mohl dělat vůbec,“ dodává závěrem Daniel Hrabě.