„Pro nás to byla zajímavá konfrontace,“ hlásal spokojeně po utkání ostrovský záložník Miroslav Hackl. A měl k tomu řádný důvod. I když Viktoria čeří divizní vody, v zápase to nebylo příliš znát. „V zápase jsme byli dominantnějším týmem,“ narážel ostrovský středopolař na rozložení sil na hřišti.

FK Ostrov – FC Viktoria Mariánské Lázně 2:1 (1:0).
OBRAZEM: Viktorii načal gólparádou kápo Machek, pak ji dorazil Kostka

Kvalitní výkon navíc Ostrováci vyšperkovali parádními trefami. O tu první se postaral kapitán Ostrova Vojta Machek, který vsítil branku přímo z rohového kopu, kdy tak nachytal na švestkách hostujícího brankáře Gembického. A v prvním poločase nemuselo zůstat pouze u jedné branky, když další možnosti ať už z kopaček Řeháka, či Novotného zůstaly nevyužity.

„První poločas jsme byli více na balonu, měli jsme lepší pohyb,“ pochvaloval si Hackl výkon ostrovského výběru. A nebylo divu. I ve druhém poločase byl aktivnější Ostrov, který navíc vstřelil druhou branku, když pohlednou kombinaci na hranici šestnáctky přetavil parádním obstřelením Jakub Kostka, který svou chytrou střelu umístil přesně k pravé tyči.

FC Slavia Karlovy Vary – FK Olympie Březová 3:2 (0:1).
Slávisté přetlačili v derby výběr Březové až po obrátce stran, třemi zásahy

Posléze Ostrov prostřídal své řady a do zápasu se poté navrátily Mariánské Lázně, které se více dostávaly do zakončení, když po jedné standardní situaci dokázaly snížit na rozdíl jedné branky Petrem Holubem. „I po změně stran jsme navázali na výkon z prvního poločasu, škoda jen inkasované branky, ta nás hodně mrzí, jelikož se jí dalo předejít,“ zklamaně se vracel k jediné brankové radosti hostů.

Už během druhé poloviny zápasu to na hřišti několikrát pořádně zajiskřilo, k čemuž přispěl nevýrazným výkonem hlavní sudí, přesto se nakonec dohrál zápas bez úhony na obou stranách. „Zápas pak byl celkem vyhecovaný z obou stran, a tak jsme rádi, že jsme utkání zvládli lépe my,“ cení si Hackl skalpu divizního účastníka.

Pro Ostrov to tak byla v přípravě druhá výhra v řadě za sebou, o tu třetí pak bude usilovat výběr ostrovského trenéra Karla Tichoty v sobotu 4. února od 11.00 hodin na umělce třetiligového Baníku Sokolov.