Po několikaměsíční přestávce tak mohli fanoušci vyrazit opět na fotbalové stadiony a na programu bylo devět utkání, duel Abertam a Vojkovic se neodehrál.

Tahákem úvodního kola byl bezesporu souboj záložních týmů, který se odehrál na stadionu na Limnici, kde se proti sobě postavily Nejdek B a Ostrov B. Tento souboj, který se těšil zájmu německých fanoušků, kteří vzali o víkendu ve velkém útokem stadiony na Karlovarsku, nakonec zvládli vítězně hráči Ostrova B, kteří dosáhli na výhru 5:1.

„Za Nejdecké nastoupil B-tým doplněný hráči áčka. Stejně tak tomu bylo i u nás. Na soupisce jsme měli šest hráčů z kádru A-týmu, tři z toho v základu, a ještě dva dorostence,“ narážel ostrovský trenér Štěpán Dvořák na složení týmů, které na nejdecký stadion vyběhly.

Oficiálně prvním kolem odstartoval o víkendu fotbalový Covid Cup 2021.Oficiálně prvním kolem odstartoval o víkendu fotbalový Covid Cup 2021.Zdroj: Daniel Seifert

První branku vstřelili v derby rezerv domácí, tedy Nejdečané, když se do střeleckých statistik zapsal již v 10. minutě Jakub Jílek. Poté si jak Nejdek, tak i Ostrov vypracovaly několik slibných šancí, ale ukazatel skóre se měnil až v závěru první půle, kdy obstaral vyrovnávací trefu ve 40. minutě Matyáš Hron.

„První půli se hrál vyrovnaný zápas ve slušném tempu,“ pochvaloval si Dvořák i přes nepřízeň počasí, kdy trávník zkrápěly vydatné dešťové přeháňky.

Po změně stran Ostrováci přidali během úvodních patnácti minut tři branky, a prakticky tak rozhodli o svém vítězství. „Ve druhé půli už jsme i díky prostřídání byli lepším mužstvem a zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ přidává hodnocení k druhému poločasu Dvořák.

FK Nejdek B – FK Ostrov B 1:5 (1:1). Branky: 10. Jílek Jakub – 40. a 50. Hron Matyáš, 61. Zedníček Jaroslav, 65. Bursík Tomáš, 78. Kiš Michal. Rozhodčí: Varga. Bez karet. Diváci: 120.

FK Nejdek B: Buchar – J. Rutrle, K. Jílek, Mandous, Vosmek – Šilhan, Myslivec, Jan Jílek, Kovařík – Černý, Jakub Jílek (stř. Borůvka).

FK Ostrov B: J. Süttö – Groh, Liška, Navrátil, Kunz - Veselý, Vlasák, Kiš, Novotný – Kostka, Hron (stř. Slavík, Zdeníček, Bursík).

Merklín vyhořel v Nové Roli

V dalších utkáních jednotlivých skupin v rámci fotbalového Covid Cupu se o nejvyšší výhru postarali hráči Nové Role, kteří porazili Merklín vysoko 8:0, když čtyřikrát se střelecky zaskvěl v souboji s horaly novorolský Daniel Hájek.

Derby horalů, které se odehrálo v Perninku, kam zamířil Jáchymov, taktéž navštívila početná skupina německých fanoušků, která zhlédla pětibrankové vítězství Jáchymova. Pět branek v úvodním vystoupení nasázely i Božičany, které si poradily s výběrem Děpoltovic.

Do třetice pětibrankové vítězství braly i Dalovice, které ve fotbalovém azylu na stadionu karlovarské Lokomotivy rozebraly tým Žlutic, čtyřmi kousky k tomu přispěl dalovický kanonýr Martin Ondruš.

Vítězně vstoupily do neoficiální soutěže také Dvory, které porazily Chyši, a Kolová si pak dojela pro tříbodový zisk do Bečova. Velké překvapení se zrodilo ve Štědré, kde tamní Sokol prohrál s Otročínem.

COVID CUP, I. kolo

Skupina A

Nová Role – Merklín 8:0 (2:0). Branky: 26. Chlup Tomáš, 31., 46. , 58. a 68. Hájek Daniel (1 PK), 47. Živanovič Miroslav, 86. Karlík Michael, 88. Koudelka Tomáš.

Skupina B

Dalovice – Žlutice 5:1 (0:0). Branky: 57. Bohera Vitaliy, 60. , 73. , 84. a 86. Ondruš Martin – 55. Janoušek Patrik.

Chyše – Dvory 1:3 (0:2). Branky: 77. Bouška Miroslav – 20. Vedana Marcel, 35. Nerad Jaroslav, 55. Vaník Daniel.

Skupina C

Pernink – Jáchymov 2:5 (1:2). Branky: 12. Hradecký Dominik, 70. Karchňák Václav (PK) – 20.a 47. Jakab Jan, 28. a 75. Günther Michal, 62. Prindiš Jan.

Abertamy – Vojkovice (nehráno).

Skupina D

Bečov – Kolová 0:2 (0:1). Branky: 12. Štěpán Radek (PK), 70. Šebeš František.

Božičany – Děpoltovice 5:2 (3:1). Branky: 31. a 45. Gergely Ludvík, 43. Petr Marcel, 55. Boguský Michal, 88. Mičuda Patrik – 10. Šiler Jan, 66. Verebely Marcel.

Skupina E

Stanovice – Slavia Junior 2:0 (1:0). Branky: 41. Josefík Filip, 83. Čelovský Marek.

Štědrá – Otročín 1:5 (0:3). Branky: 72. Kováč Marek - 5. Nepraš Matěj, 9. Oslík Daniel, 37. Šašek Daniel, 59. Beníšek Filip, 86. Šašek František.