„V remaku jednoho nedávno publikovaného videa, které také využilo prostředí sportovní šatny, jsme se s kolegou radním pro ICT a inovace Danielem Mazurem především snažili upozornit na možnost přihlásit se do letošního ročníku inovačního maratonu Nakopni Prahu,“ dodal ve svém vysvětlení Hřib. Konkrétně předělal video předsedy hnutí STAN Víta Rakušana z poloviny letošního ledna.

Evropská liga: Slavia Praha - AS Řím.
Hřib reaguje na zalepení loga Slavie: Pokud jsem někoho urazil, omlouvám se

„V současné ekonomické situaci si nicméně město nemůže dovolit žádnou nákladnou mediální kampaň, tak to musíme dělat trochu na koleně. Jako náměstek pro dopravu kopu denně za dostupnou a kvalitní veřejnou dopravu ve sjednocených barvách PIDu. Ty jsou nápadně podobné barvám jednoho ze slavných pražských fotbalových klubů. Pochopitelně běžně žádné originální dresy PIDu na skladě nemáme,“ připsal náměstek primátora ve svém vyjádření.

Řadu lidí na sociální síti X přitom popudilo právě to, že Hřib, pravděpodobně v nadsázce, napsal, že se jedná opravdu o dresy Pražské integrované dopravy.

Hřib ve svém vyjádření k záležitosti, která vzbudila na sítích vášně, připomněl i to, že na podobnou věc upozorňoval už jako primátor v roce 2020. Tehdy si přidal na Instagram fotku v tričku připomínajícím slávistickou zápasovou uniformu rovněž s nápisem PID, tehdy se ale nejednalo o skutečný dres.

Mojmír Chytil ze Slavie nasázel Pardubicím hattrick
Velké představení Chytila. Spasil Slavii, dal nejrychlejší hattrick v lize

Ve stejném roce tehdejší primátor bojoval také za to, aby byla celá Pražská integrovaná doprava sjednocená do stejných barev – červené a bílé – tedy těch, co používají i slávisté.

„Jinak fandím zdravému životnímu stylu, sportu i dobrému fotbalu bez rozdílu,“ zakončil Hřib své vyjádření.

Otázkou zůstává, jestli na celou záležitost bude nějak reagovat samotná Slavia. Její fanoušky video ze sociální sítě X pobouřilo a jak upozornil advokát Tomáš Martinec, který vršovickému klubu fandí, mohlo by se jednat o parazitování na pověsti klubu.