Boss slezského klubu odmítl, že by v uplynulých týdnech lákal kouče Vrbu do Baníku. Smyšlená informace, že tomu tak bylo, ho pořádně naštvala.

„S Pavlem Vrbou jsem v přátelském kontaktu, občas si napíšeme, občas si zavoláme, někdy se i setkáme. Bydlíme nedaleko od sebe. Nicméně o jeho nynějším nástupu do Baníku jsme spolu nejednali. Ani před jeho nástupem do Sparty, ani po něm jsem Pavla neoslovil,“ zdůraznil Brabec.

Pavel Vrba zaštítil sportovním dnu v Pavlovicích u Přerova v červnu 2017
Vrba "doma" říkal, že do Sparty nepůjde. Teď v Přerově řeší, komu budou fandit

„V rozhovoru pro deník Sport jsem zhruba před dvěma týdny řekl, že věřím, že čas trenéra Pavla Vrby v Baníku ještě někdy v budoucnu přijde. To samozřejmě platí. Ale ve stejném rozhovoru jsem také uvedl, že jsem trenéru Kozlovi slíbil čas, a ten mu také dám. Totéž jsem pak zopakoval i pro Moravskoslezský deník. Na tom se od té doby za tak krátkou dobu sotva mohlo něco změnit. Takže opakuji, trenér Vrba od Baníku v této chvíli nabídku nedostal, informace, které tvrdí opak, jsou nepravdivé,“ dodal Václav Brabec.

Zároveň ho nadzvedla ze židle spekulace, která se týkala údajných obnovených námluv mezi Baníkem a maďarským Puskásem o přesunu stopera Patrizia Stronatiho ještě v tomto přestupním termínu.

„Na našem postoji se absolutně nic nezměnilo. Patrně proto, že v Maďarsku se také chýlí ke konci přestupní termín, Patriziův agent nás v minulém týdnu pouze informoval o tom, že zájem Maďarů trvá,“ přiblížil Brabec.

Pavel Vrba na první tiskovce Sparty.
Rozpaky, ne důvod k jásotu. Vrba nepřekvapil, co mu (Spartě) chybí?

„Současně vznesl Patriziův agent dotaz, zda se něco naopak nezměnilo na našem postoji. Odpověděl jsem ve stejném duchu jako dříve - tedy zamítavě. Není pravda, že by se znovu otevřela nějaká jednání mezi Baníkem a Puskásem, a pro tuto chvíli platí, že žádná jednání ani neprobíhají,“ uzavřel boss Baníku s tím, že jak trenér Luboš Kozel, tak stoper nadále pokračují v ostravském klubu.