Krejčí byl v zahraničí na radaru už delší dobu. Z několika uchazečů uspěla Girona, o jejímž zájmu se začalo silněji spekulovat od konce dubna. Katalánci museli přitlačit na ceně a nakonec za Krejčího zaplatili Spartě 12 milionů eur (asi 300 milionů korun). Tím z něj udělali nejdražší posilu klubu.

Dojemné loučení Ladislava Krejčího se sparťany:

| Video: Youtube

„Je to neuvěřitelné, velmi si vážím toho, že se můžu stát součástí takového klubu. Nemůžu se dočkat prvních krůčků,“ řekl pětadvacetiletý Krejčí v prvním interview v Gironě, kde si zahraje Ligu mistrů. Tu si Španělé zajistili díky třetímu místu v La Lize.

Dojemné loučení kapitána

Sparťanský kapitán se dojemně rozloučil s letenskými fanoušky v emotivním videu na klubových sítích. „Tohle je moment, po kterém touží každý fotbalista, který má sny a cíle. I když po tom každý touží, tak na tuhle chvíli jsem se ale vůbec netěšil,“ vzkázal Krejčí a zadržoval slzy.

Těch pět let v rudém dresu v něm zanechalo nesmazatelnou stopu. „Tolik emocí, tolik vzpomínek a nových vztahů… Je to něco neuvěřitelné, co jsem tady mohl zažít. Dokázal jsem to v sobě dlouho držet, ale teď to na mě dolehlo. Ale vím, že je to pro mě správný moment a krok, abych mohl dosáhnout dalších cílů,“ líčil dojatý Krejčí.

Krejčí měl víc nabídek, ale Girona u něj zvítězila. „Věříme, že to pro něj bude dobré angažmá a stabilní klub, ve kterém se prosadí,“ řekl jeho agent Pavel Paska pro iSport.cz.

Podobně emotivně se se Spartou před pár dny loučil i trenér Brian Priske, který odešel do Feyenoordu. Na lavičce letenského týmu ho nahradil jeho krajan a dosavadní asistent Lars Friis.

„Brian s Larsem zlepšili nejenom naši hru, ale hlavně nás jednotlivce, mě úplně. Cítím, že díky nim jsem si rozšířil plno obzorů a navedli mě na novou fotbalovou cestu, kterou jsem doufal, že někdy potkám. Jsem rád, že jsem ji mohl zažít už tady v našem prostředí. Díky tomu si mě mohly všimnout evropské týmy a mohly o mě mít zájem. Tohle jim nikdy nezapomenu,“ dodal Krejčí.