Po pěti letech půstu měl opět chebský Union své zástupce v české atletické reprezentaci. Po Zuzaně Přibáňové, Michalu Novákovi a Markétě Mackové se svými výkony na mistrovství České republiky žactva v Olomouci do ní probojovali Nikola Jelenová a Petr Tirala, svěřenci trenérů Jacka Přibáně a Petra Učíka.

Tradiční žákovské mezistátní utkání se uskutečnilo ve slovenské Dubnici. Skvěle běžela 300m Nikola Jelenová, která na mistrovství v Olomouci doběhla čtvrtá, ale tam se ještě potýkala s dozníváním velkého nachlazení. V Dubnici Nikola chtěla dokázat, že na medaili měla a to se ji dokonale podařilo. Porazit jí dokázala pouze mistryně republiky Orctová ale stříbrnou a bronzovou nechala Nikola za sebou. Její čas 42.04 byl výborný a rovněž tak její výkon v „B“ štafetě, která nakonec závod na 3 x 300m vyhrála.

Petr Tirala jel původně reprezentovat pouze ve štafetě 3 x 300m, ale protože nepřijel z České republiky borec, který měl běžet 600m (mladí Slováci 800m neběhají), Petr po dohodě s trenérem 600m běžel a časem 1:30.12 skončil na šestém místě. Ve štafetě 3 x 300m opět v „B“ dokázal se svými kolegy porazit „A“ tým.

Odměnou oběma atletům bylo, že si mohli nechat reprezentační dres na památku a po návratu na hřišti na Skalce všem slibovali, že to nebylo jejich poslední reprezentační slovo. K tomu vede ovšem další dlouhá cesta dřiny a odříkání. Tak, jak to říkají oba trenéři - priority jsou dány – škola a trénink. Těžko se stihne ještě něco jiného. Ale stojí to atleti za to, ne?