Opak byl však pravdou. Zdálo se, že mužstvo Lubů přijelo do Trstěnic s jasným cílem – neinkasovat moc branek, jelikož mělo k dispozici pouze jedenáct lidí. Dařilo se mu to pouze do 28. min., kdy hostujícího brankáře po přihrávce Pečínky nechytatelnou ranou z 25 metrů překonal Petr Nečas 1:0. Do poločasu Trstěnice skórovaly ještě jednou. Nečas přihrál Jahodovi a ten upravil na 2:0 ve 36. min.

ZD Trstěnice 7
Strunal Luby 2
po poločase 2:0

Do druhé půle nastupovali Trstěničtí s jasným cílem – zvýšit náskok a zrychlit hru. Domácí svého soupeře z Lubů hladce přehrávalo, a tak se očekávalo, že budou padat branky, ale v 53. min. se dostali do šance hosté. Gólman domácích Švihovec musel vyběhnout, ale bohužel fauloval a dostal červenou kartu. Do branky tak musel nastoupit hráč z pole Staněk. V 69. min. začal svoji střeleckou misi po dlouhé odmlce Báto, který po přihrávce od Ficnara dával na 3:0. V 75. min. se dočkali i hosté.

Po rychlém úniku skóroval lubský Dimitrenko na 3:1. Trstěničtí ale rychle odpověděli. Skóroval Jahoda, když mu na druhou branku v zápase přihrál Báto – 4:1. O minutu později v 79. min. se trefil opět Báto po přihrávce od Michala Schwertschala – 5:1. V 82. min. se trefil krásnou patičkou střídající Svoboda po přihrávce Petra Nečase – 6:1. Pak se dostali opět ke slovu hosté, když náhradního brankáře Trstěnic krásnou ránou překonal Kuska – 6:2. Poslední slovo ale měli zase domácí. V 89. min se opět blýskl Báto po individuelní akci, když svoji třetí brankou v zápase stanovil konečný stav na 7:2.

FC Trstěnice: Švihovec, Klečka, Staněk, Karlíček, Pečínka, Ficnar, Schwertschal Michal, Nečas Petr, Jahoda, Báto, Kojma, Horní Jakub, Svoboda, Hank, Procházka Petr, trenér: Horváth.
Strunal Luby: Sandner, Šístek, Šulcek, Bartoněk, Mikita, Kuska, Mlčuch, Werner, Dimitrenko, Mlčoch Antonín, Johan.
Utkání velmi dobře řídili rozhodčí: HR- Valíček, AR1- Tvrdík, AR2- Tomandl, diváků 70. ŽK – 2:1, ČK – 1:0 (Švihovec).

Slovy trenéra Horvátha – Strunal Luby přijel v jedenácti lidech a hrál po celou dobu zatažený a většinu zápasu bránil. I přesto dokázal dvakrát skórovat. Je pravda, že když soupeř brání v jedenácti lidech, nedá se dobře hrát. Kluci mě dnes svým výkonem i přes vysoké vítězství moc nepotěšili, nebyl to pohledný fotbal a z naší strany je to nepochopitelné. Místo abychom soupeře přehrávali pohybem a důrazem, hráli jsme vlažně. Jsem rád, že jsme získali potřebné tři body a že jsme se Stunalu Luby vzdálili o čtyři body. Zklamaný jsem z vyloučení našeho brankáře Švihovce, který nám bude chybět.

V sobotu – 14. května hraje od 17.00 hodin Jiskra Plesná a FC Trstěnice (okresní přebor). V neděli - 15. května, od 14.00 hodin hraje FC Trstěnice B – Sokol Stará Voda (okresní soutěž). V pondělí – 16. května, od: 18.00 hod. hrají Mariánské Lázně a FC Trstěnice (okresní přebor seniorů.

(tr–f)