Bratrovražedný souboj? V uplynulé sezoně spolu bojovala Toužim s Chodovem do posledního kola krajského přeboru o postup do divizní soutěže. Nakonec se fotbalové štěstí přiklonilo na kopačky Toužimi, která tak mohla slavit zasloužený postup. Chodovu tak zbyly oči jen pro pláč, ale během přestávky jim je vysušil chebský Union, který se zřekl účasti v divizi a své místo přepustil právě Spartaku Chodov. A aby toho nebylo málo, nesmlouvavý fotbalový los je postavil v úvodním podzimním kole soutěže proti sobě.

Toužim bude v premiéře bojovat
Přes šestitýdenní přestávku kádr Toužimi nedoznal velkých změn. Nejvíce trápil toužimské funkcionáře, a nejen ty, post brankářské jedničky. „Na hostování k nám přišel z Hazlova gólman Karel Lutzbauer, který by měl svými zkušenostmi týmu hodně pomoci,“ myslí si trenér Toužimi Marek Daněk.
Jinak v Toužimi zůstalo vše při starém, což je vzhledem ke kvalitě divizní soutěže trochu risk. „Máme ještě některé hráče v jednání, ale uvidíme, jak vše dopadne,“ dodal Daněk. Toužim tak čeká v divizi velmi trnitá cesta. Tu začnou překonávat již tuto neděli 10. srpna v utkání s Chodovem.
„Bude to první divizní utkání, navíc hrajeme v domácím prostředí. Kdo toto utkání vyhraje, bude to pro něj psychická vzpruha do dalších utkání. My bychom chtěli získávat body zejména v domácím prostředí, když přivezeme nějaký bod z venku, bude to takový bonus,“ vysvětloval toužimský kouč a pokračoval: „Ale zpátky k zápasu s Chodovem. V přípravě jsme ani jedno utkání neodehráli kompletní a i před duelem se Spartakem mají někteří hráči zdravotní problémy. My však chceme doma předvést co nejlepší výkon a pokud zvítězíme, budeme moc rádi.“

Chodov si chce soutěž řádně užít
Oproti Toužimi zamířilo během přestávky do kádru trenéra Spartaku Chodov několik nových tváří. Nadějní mladí hráči, jako je Jakub Diviš či Jan Nerad, slibují velké oživení chodovské hry. „Určitě si od těchto hráčů slibujeme zkvalitnění našeho systému hry. Navíc mohou takhle získat potřebné zkušenosti v případě nového angažmá ve vyšších soutěžích,“ odtajnil trenér Spartaku Chodov Jiří Vican. Celou letní přípravu tak absolvovala pod jeho vedením dvacítka fotbalistů.
„Já bych hodnotil přípravu jako velmi zdařilou. Jen jsme to měli trochu komplikované kvůli rekonstrukci našeho stadionu, takže jsme trénovali střídavě v Božičanech a Doubí, ale kluci to zvládli velmi dobře,“ vypočítává Vican. Před startem nové sezony mají v Chodově překvapivé cíle. „Chceme si soutěž řádně užít. Pro hráče je to velká výzva a na divizi se značně těší. S Toužimí se potkáváme v mistrovských utkáních několik sezon. Bude to docela dobrá konfrontace dvou nejlepších celků uplynulého ročníku krajského přeboru,“ podotkl kouč Chodova.
Teď čeká jeho svěřence Toužim. „Oba týmy se velmi dobře znají. Toužim má kvalitní útočníky a hodně silná je ve standardních situacích,“ zamyslel se Vican a pokračoval: „My můžeme v Toužimi jen získat, jelikož favoritem tohoto utkání jsou domácí. My tak můžeme jet na zápas s čistou hlavou a pokud budeme bodovat, tak budeme jenom rádi. Chceme předvést co nejlepší výkon i přes to, že náš tým se ještě sehrává a není tolik kompaktní jako Toužim, které prakticky zůstal celý kádr pohromadě,“ uzavřel Jiří Vican.

Karlovarské divizní derby začíná v neděli 10. srpna od 17.00 hodin na toužimském stadionu.