Dva týdny se hráčky Hvězdy připravují na divizní sezonu. Do nové sezony vstupuje tým s velkými ambicemi. Na průběh přípravy a organizaci soutěže jsme se zeptali manažerky družstva a rovněž kapitánky Jany Horné.
Dvacátého července jste zahájili přípravu, jaké jsou prvotní dojmy?
Všechny jsme se již na začátek těšily, a hned jsme se s velkým zaujetím vrhly do přípravy. Pod vedením trenéra Tomáše Rolníka nás tréninky nadchly, přestože jsou kondičně náročné, ale baví nás.
S kolika hráčkami počítáte do sezony a připojily se k družstvu nějaké nové tváře?
Do nové sezony počítáme s pětadvaceti hráčkami. Na prvním tréninku se nás sešlo jedenadvacet, některá další děvčata se omluvila z důvodu dovolené, brigády apod.. K týmu by se měly ještě připojit hráčky, které již mají zkušenosti z fotbalových soutěží. A do přípravy se zapojily i nové tváře, které by rády hrály fotbal. Samozřejmě, pokud by některá další dívka, žena chtěla hrát fotbal, rády je mezi sebou přivítáme.
Kolikrát týdně budete trénovat a na jaká přípravná utkání se mohou těšit fanoušci Hvězdy?
Trénovat se bude zatím třikrát týdně. Pondělí 18:30 -20:00, středa 17:30 – 19:00 a ve čtvrtek 18:30 – 20:00. V plánu jsou i přípravná utkání. Mělo by se hrát s žáky Hvězdy, a také by měl přijít dvojzápas se Sokolem Chýše. S družstvem Chyše se následně potkáme i v soutěžních zápasech. Více informací o zápasech bude mít trenér.
Díky družstvu žen bude Hvězda Cheb i v roce 2015/2016 patřit mezi republikové fotbalové oddíly. Nemáte obavy, že nyní bude váš tým nejsledovanějším družstvem na Chebsku?
O takovém pohledu na naše družstvo asi ani jedna z nás nepřemýšlela. Je to naše první sezona, takže se budeme v soutěži hlavně otrkávat a získávat zkušenosti. Budeme se soustředit hlavně na sebe, abychom ke každému zápasu přistoupily zodpovědně a odehrály kvalitní zápas. Budeme ale rády za podporu fanoušků. Myslím, že ženský fotbal se posunul hodně dopředu, není to už žádná nakopávaná. A navíc je odlišný od fotbalu našich mužských kolegů.
Do nové sezony vstoupíte za necelé tři týdny. Myslíte už v koutku duše na první zápas?
Zatím asi ne. Spíš se soustředíme na tréninky. Ale jak se soutěž bude blížit, tak se naše myšlenky budou více ubírat k prvnímu zápasu.