Ve sportovní hale Lokomotivy Cheb se opět odehrál tradiční futsalový turnaj Erotica Cup 2013.
Z vítězství se tentokrát radoval tým napěchovaný futsalovými seniorskými nebo juniorskými reprezentanty Křídla Sovětů, který ve finále remizoval se Squadrrou Azzurra 2:2 a zvítězil až po střelbě pokutových kopů.
Na dvou třetích místech skončily týmy Krvavá tlačenka z Klatov a Autoservis Střížov.
Už v základních skupinách došlo k několika překvapením. Před branami vyřazovacích soubojů zůstaly takové kvalitní celky jako Fova Cheb, Kolísovci nebo Interchmel Velká Hleďsebe.
Čtvrtfinále
Autoservis Střížov – Březová 2:0, Herd Cheb – Křídla Sovětů 2:4, Squadrra Azzurra – Kováři Cheb 2:1, Krvavá tlačenka – Rio Ave 4:1
Semifinále
Autoservis Střížov – Křídla Sovětů 2:3, Squadrra Azzurra – Krvavá tlačenka 3:0
Finále
Squadrra Azzurra – Křídla Sovětů 2:2, na penalty 2:3
Nejlepším hráčem byl vyhlášen David Vaněček ze Squadrry Azzurra, nejlepším střelcem Zdeněk Sláma z Autoservisu Střížov, nejlepším brankářem Lukáš Kýček ze Squadrry Azzurra. Cenu fair-play si odnesli futsalisté Autoservisu Střížov.
„Myslím, že se turnaj opět vydařil, opět se prezentovala řada velmi kvalitních celků i fotbalistů. Do sportovní haly si našlo cestu hodně diváků, kteří viděli zajímavé a napínavé souboje. Jen mě mrzí, že někteří z nich se snížili k pískotu a hučení. Nechápu to, jen asi málokterý z nich by dokázal tak kvalitní turnaj už po řadu let organizovat. Je za tím spousta práce, která samozřejmě není vidět, a to, že se do turnaje přihlašují nejlepší celky nejen našeho kraje, ale i republiky, dokazuje, že akce má svoji kvalitu. Vážně zvažuji, zda budu akci pořádat i v roce 2014. Většina fotbalistů by si to však určitě zasloužila," míní Oldřich Prohl, hlavní pořadatel akce.
Za zmínku ještě stojí, že do Síně slávy turnaje Erotica Cup vstoupil Michal Finke, který se jako hráč účastnil všech šestnácti ročníků turnaje. Z toho se mu s jeho mužstvem U Krále Jiřího podařilo tento turnaj pětkrát vyhrát, a to v roce 1998, 1999, 2000, 2002 a 2005. Dále byl dvakrát druhý, nejprve opět s mužstvem U Krále Jiřího v roce 2001 a v roce 2010 s mužstvem Kolísovci. V roce 2012 skončil s mužstvem Kolísovci na třetím místě. Celkem byl osmkrát na stupních vítězů. Několikrát během šestnácti let tohoto turnaje získal i individuální ceny pro nejlepšího hráče či střelce