Hvězda byla založena v roce 2010 a v pravidelných soutěžích se pohybuje čtvrtým rokem. Hlavním mottem bylo a nadále i bude: „Chceme dělat sport v Chebu s Chebany a pro Chebany".
Prohlášení vedení FK Hvězda Cheb:
„I v právě uplynulém soutěžním ročníku 2014/2015 jsme Chebanům nabídli sportovní vyžití a kulturně-společenské akce. Ověřili jsme si, že veřejnost zajímá sport i zábava v jednom. Hvězda chce i nadále patřit mezi inovátory a aktivně se podílet na řešení strategií souvisejících se sportovním i celospolečenským děním v Chebu a vytvářet pro to schůdné cesty.
Od roku 2010 jsme významně navýšili členskou základnu. V září 2014 jsme měli 284 aktivních členů, zejména mládeže (aktivní člen dochází na tréninky, turnaje a utkání min. 3x týdně). Na konci roku 2014 měla Hvězda celkem 12 družstev.
– A družstvo mužů hrálo Divizi A, v konečném účtování skončilo na předposledním místě, a čeká jej tak sestup do Krajského přeboru. Dva roky v divizi nám ukázaly, že bez celorepublikových soutěží mládeže se nelze uplatnit ani v celorepublikových soutěžích dospělých. Vedení klubu bude muset změnit přístup k družstvům dospělých. Bohužel velmi malá část hráčů je ochotna upřednostnit svůj sportovní vývoj před ekonomickým zajištěním. Tam, kde je náročný tréninkový proces, těžká soutěžní utkání a dlouhé cestování překážkou v zaměstnání či studiu, je to pochopitelné, ale odchody hráčů i do nižších soutěží do Německa hatí práci všech činovníků a trenérů klubu.
– B družstvo mužů hrálo Okresní přebor, smyslem bylo dát příležitost mladým hráčům a náhradníkům z A družstva. Tento cíl se dařilo plnit a tým skončil v polovině tabulky. Po sestupu A družstva do Krajského přeboru již ale nebyla do soutěží přihláška podána.
– Ženy se připravovaly od listopadu 2014 prozatím bez účasti v soutěžích. Během jara děvčata trénovala dvakrát týdně a zúčastnila se několika turnajů. S potěšením můžeme oznámit, že Hvězda bude v příštím ročníku hrát Divizi A žen.
– Dorost obstál v Krajském přeboru a s výrazně omlazeným kádrem skončil ve druhé polovině tabulky.
– Starší žáci A, stejně jako všechna ostatní mládežnická družstva Hvězdy, hrají Krajský přebor. V tomto týmu působí několik talentovaných hráčů ve věku 14 – 15 let. Téměř celý kádr zůstává i pro další ročník pohromadě a je velkým příslibem pro budoucnost klubu.
– Mladší žáci A skončili v konečném účtování v horních patrech tabulky. V letní přípravě je čeká výrazná změna, a to přechod z malých forem fotbalu na velké hřiště.
– Starší přípravky A + B mají velký potenciál, působí v nich na 40 hráčů. V zimní přípravě úspěšně reprezentovaly chebský fotbal na několika turnajích po celé republice i v Německu.
– Mladší přípravka A + B je složena z hráčů ve věku 8 a 9 let. V této věkové kategorii je na hráčích vidět obrovská chuť, radost ze hry, velká podpora rodičů. Družstva trénují pravidelně dvakrát týdně a o víkendu hrají mistrovská utkání, jejichž výsledky se neevidují.
– Elévové 1 + 2 soutěže nehrají, družstva jsou složena z hráčů ve věku 6 let a mladších. Většina tréninků je zaměřena na zábavné hry, které mají za úkol seznámit děti se základy fotbalu a sportu vůbec, nastavit pravidla chování a vzájemných vztahů v kolektivu.
Pro občany Chebu a naše sportovce jsme také zorganizovali několik jednorázových akcí:
– série šesti halových turnajů mládeže – leden 2015
– soutěž „O nejšikovnějšího fotbalistu Chebu" – červen 2015
– mezinárodní turnaj v házené žen „O štít města Chebu" – září 2014 a březen 2015
– Hvězdná exhibice u příležitosti životního jubilea Františka Plasse – prosinec 2014
Podporujeme modernizaci celého areálu Lokomotiva. Zázemí sportovišť odpovídající 21. století, velikosti a významu města Cheb je nutnou podmínkou pro rozvoj fotbalu i dalších sportů. Nový tréninkový areál pro fotbal rozšíří počet a kvalitu herních a tréninkových ploch. Hvězda tak bude moci rozšířit i počet družstev a hráčů. Věříme, že majitel areálu, město Cheb, vyvine maximální úsilí pro co nejrychlejší realizaci projektu rekonstrukce areálu Lokomotiva.
V duchu našeho motta stavíme naši činnost na lidech majících k Chebu pozitivní vztah. Naše dveře jsem otevřené všem, kteří chtějí přispět k rozvoji našeho klubu a chebského sportu. Dbáme na vzdělávání všech lidí pracujících v klubu. S rostoucím počtem našich družstev uvítáme i pomoc dalších trenérů a asistentů. Pokud máte pozitivní vztah ke sportu a chcete se podílet na rozvoji Hvězdy, ozvěte se nám.
Stavíme na úzké spolupráci se všemi našimi partnery. Město Cheb a Karlovarský kraj jsou našimi stálými a největšími sponzory. Děkujeme jim a sázíme na ně i do budoucna. Finančně nás podporují i místní podnikatelé a rodiče našich hráčů, za což jim patří také velký dík.
Nadále máme zájem rozvíjet dobré vztahy se všemi sportovními subjekty z Chebu i okolí. Dlouhodobě se daří spolupráce s FC Cheb, TJ Hrozňatov a dalšími, zejména fotbalovými kluby z regionu.
Vážení přátelé Hvězdy, budeme velice rádi za jakékoliv vaše připomínky, náměty a dotazy. Vše zasílejte na náš e-mail, slibujeme, že se jimi budeme velice vážně zabývat a odpovíme na ně." (fk)