Ve Skalné se tentokrát začalo slavnostním výkopem novomanželů Ballových (Marie a Lukáš), kteří uzavřeli v sobotu 31. srpna sňatek. Velká gratulace našemu hráči a jeho mladé paní.
Samotný zápas začala Skalná v improvizované sestavě v dobrém tempu. V 8. minutě  po centru domácího Jiráka neudržel hostující brankář  Levko míč v náruči, toho využil pohotový Schveiner a  pohodlně doklepl míč do sítě, 1:0.
V 15. minutě dobře vystřelil kapitán Útviny Marek Hejkal, naštěstí pro domácí skončil míč mimo tyče. Domácí mohli zvýšit náskok po ostré střele  Kircha z dobrých 25 metrů. Utěšenou střelu s námahou brankář hostí vyrazil.
Přesně po půlhodině hry vybídl ideální přihrávkou  Sláčík domácího kanonýra  Nováka, který křížnou střelou z velké dálky upravil na 2:0. V prvním poločase se nehrál špatný fotbal. Rozhodla hlavně kvalita brankářů.
Hned v první minutě druhé půle hloupě oplácel faul na půlící čáře domácí Jirák a musel se poroučet pod sprchu. Domácí tak čekal celý poločas v oslabení. Avšak v 63. minutě unikl za obranu hostí mladý Danczik, předložil ideálně  Novákovi, který s přehledem zvýšil na 3:0.
Hosté snížili pár minutek nato, když po úniku z pravé strany přesně zacílil Bindr, 3:1. Psala se 85. minuta, když upaloval zcela sám na bránu  Novák. Po špatně zvolené kličce brankáři však branka nepadla. Poslední tutovou šanci zápasu měl hostující  Braniš, jeho hlavička ale skončila těsně nad břevnem.
Skalná zaslouženě vyhrála a po kolektivním výkonu i v deseti si připsala tři důležité body.
FK Skalná – Sokol Útvina 3:1 (2:0). Branky: Novák František 2, Schveiner Jiří – Bindr Lukáš. Rozhodčí: Hanilec, Balhar, Štrincl. Diváci: 110.
Skalná: D. Mácha – J.Frič, R.Kirch, J.Gúth, J.Schveiner, T.Sláčík, L.Flaksa, J.Jirák, J.Norek, J.Holý, F.Novák, M.Danczik, V.Mašek, J.Neupauer (V.Mizera, J.Glázer). Trenér: F.Novák st.
Útvina:  M.Levko –  M. Gajdoš, V. Hrdina, Marek Hejkal, J.Nováček, L.Bindr, J.Braniš, F.Cerha, P.Olejník, Miroslav Hejkal, J.Račanský, D.Šašek, J.Poupě. Trenér: V.Gabriško