Po Novém roce se odehrál na chebské palubovce v hale Lokomotiva vůbec první mezistátní futsalový zápas. Domácí celek HERD Hradiště, který hraje druhou futsalovou ligu, přivítal německý celek TV Wackersdorf.
   Ve druhé minutě otevřel hostující celek skóre. Po špatné komunikaci Netrvala s Hudečkem se dostal německý celek do vedení 1:0. V úvodních minutách tahali chebští futsalisté za kratší konec a další samostatný únik musel v 8. minutě likvidovat brankář Miroslav Podlipský. V 11. minutě se již německé mužstvo dostalo po krásné kombinační akci na dvojbrankové vedení. V polovině prvního poločasu musel opustit palubovku domácí hráč David Sčislák ze zdravotních důvodů a již do zápasu nezasáhl. O 4 minuty později už mohl Herd prohrávat o tři branky, proti však byla dobře postavená tyč domácího brankáře. Tři minuty před koncem první půle se konečně trápící se Herd prosadil a snížil na 2:1. O branku se postaral Milan Kohout, který měl po přihrávce Hudečka snadnou práci a uklidil míč za zády vypůjčeného brankáře Tomáše Buřiče z chebského celku. Po prospaném začátku Herd přece jen srovnal otěže zápasu, i přesto šel chebský celek do kabiny za nepříznivého stavu.
Do druhé půle nastoupil Herd aktivněji a německý celek hrozil z brejkových situací. Ve 4. minutě druhého poločasu srovnal skóre střelou Lukáš Hibler – 2:2. O pět minut později se mohli Chebané radovat znovu, když Netrval prostřelil za hranicí šestnáctky gólmana. Ve 12. minutě druhého poločasu došlo ke srovnání po kombinaci hostů a míč skončil za zády chebského gólmana. O tři minuty později se mohl německý celek dostat opět do brankového vedení, proti však byla již podruhé tyč.
V 17. minutě se dopustili němečtí futsalisté ztráty na půlící čáře a ztrátu balonu dokázal zužitkovat Luboš Lavička, který tak poslal Cheb do jednobrankového vedení.
Čtyři minuty před koncem hrací doby vypustil nechytatelnou střelu domácí Pavel Hudeček a balon skončil i za pomoci brankové konstrukce za zády gólmana. Herd tak zvládl své první mezistátní utkání s německým celkem TS Wackersdorf a zvítězil 5:3.
  „Jsem rád, že se nám podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce," řekl Libor Stejskal, vedoucí týmu