Futsalisté Herdu Cheb v minulém kole vyfasovali ve druhé futsalové lize na palubovce Jablonce potupnou „desítku", a tak měli v domácím utkání s Chotěboří co napravovat. Hosté však nepatří k oblíbencům chebského týmu. Vždyť to byla právě Chotěboř, jež je dokázala v loňském ročníku dvakrát porazit a dobýt tak do té doby neprůstřelnou domácí pevnost.
Herd Cheb  7
Chotěboř    2
po poločase 2:0
   HERD od začátku diktoval tempo jinak vcelku opatrného utkání. Výsledkem této převahy bylo poločasové vedení 2:0, když se nejprve v 5. minutě trefil po přihrávce Kohouta Sčislák a skóre prvního poločasu uzavřel po parádní přihrávce Eisenreicha ve 12. minutě Šneberger.
Do druhého poločasu vstoupil domácí celek vlažněji a iniciativu převzali hosté. Výsledkem jejich snažení byl nařízený pokutový kop, který ovšem trestuhodně neproměnili, a zároveň z protiútoku HERD zvýšil své vedení na 3:0. Trefil se za asistence kapitána Lukáče opět Šneberger.
Když se navíc domácím podařilo o tři minuty později zvýšit svůj náskok zásluhou Sčisláka, kterému asistoval Eisenreich, na 4:0, zdálo se být o dělbě bodů rozhodnuto. Nic na tomto faktu nezměnily i dvě slepené branky hostí, protože domácí byli stále při střeleckém apetitu.
Konečnou podobu výsledku 7:2 tedy dali ještě ve 37. minutě Eisenreich (Sčislák) a ve 39. a 40. minutě kapitán Lukáč, který při obou brankách trefil odkrytou svatyni soupeře přes celé hřiště.
   Zdá se tedy, že chebská palubovka opět nebude příjemnou zastávkou pro žádného ze soupeřů.
HERD Hradiště: Podlipský – Dvořák, Eisenreich, Jakubec, Kohout, Lukáč, Sčislák, Šneberger, Valdman
   Hodnocení trenéra Libora Stejskala: „Odmakaný, odpracovaný a nakonec pro nás šťastný zápas. Čekali jsme, že soupeř podá lepší výkon, ale zřejmě jsme jej překvapili naším aktivním pojetím a ke své hře se nakonec vůbec nedostal."
Před domácím publikem se HERD znovu představí 29. října, tradičně ve 20:00 hodin, kdy přivítá COMBIX Ústí nad Labem. Všichni příznivci futsalu jsou do sportovního stánku Lokomotivy Cheb srdečně zváni.