V Nové Vsi u Přimdy se uskutečnil turnaj v malé kopané, kterého se zúčastnilo také mužstvo „Young boys" z Chebu. Na turnaj s názvem Fotbal-Lijada se přihlásilo dvanáct mužstev, mezi kterými byl také i tým „Indiánů", složený z hráčů extraligové Plzně. Za tento tým nastoupil například Dominik Kubalík, Jakub Jeřábek nebo Jan Schleiss.
Fotbalové klání bylo rozděleno do dvou skupin po šesti týmech a z každé skupiny postupovaly čtyři týmy. Po bojích ve skupinách následoval obvyklý vyřazovací způsob play-off a následné finále, ve kterém se utkal tým Young boys a pořádající tým Malkovci. Dramatické finále nakonec zvládli lépe kluci z Chebu, kteří zvítězili 6:4.
„Turnaj byl velmi kvalitně obsazený a po organizační stránce velice dobře zvládnutý a vše se obešlo bez větších problémů. V týmu Young boys se střídá zhruba 10-13 členů a scházíme se takhle již pátým rokem. V základní skupině jsme sice skončili na posledním postupovém místě, ale v play-off jsme ukázali sílu mužstva a předváděli koukatelný fotbal, který vedl k prvnímu zlatu pro tuto „letní sezonu" v malé kopané," uvedl po turnaji Vítězslav Janda, jeden z členů vítězného týmu.
„V následujícím víkendu nás čeká turnaj v malé kopané ve Vojtanově, 4. července se zúčastníme turnaje O pohár města Františkovy Lázně, 11.-12. července nás čeká Erotica Cup a 18. července pořádáme vlastní turnaj v Žirovicích (případné registrace na čísle 734516511)," dodal Janda.