Skalná – První kolo futsalového Master Cupu 2014 (6. ročník) se neslo v duchu fair play. Osvědčilo se pravidlo načítaných chyb, hráči se věnovali více fotbalu, a tím pádem se hra ještě zrychlila.
Zápasem dne byl duel mezi Cosmosem M. Lázně a Vojtanovem. Velice kvalitní zápas skončil remízou 2:2. Vojtanov ještě nevyužil minutu a půl před koncem zápasu penaltu. Oba týmy pak ještě další své zápasy vyhrály a po prvním kole vedou tabulku. Překvapil Vojtanov, který zodpovědným výkonem získal v prvním kole víc bodů než za celý loňský ročník. Dobře hráli také borci z Country Clubu Cheb. Vyhráli oba své zápasy a jsou s velkými ambicemi zatím třetí. Ostatní týmy hrály své maximum a bylo se rozhodně na co dívat. Dle rozhodčích V. Vošmika a J. Rajtmajera (opět spolehlivý výkon) bylo odehráno nejlepší kolo v historii turnaje pro hráče starší 40 let.
V příštím kole se můžeme těšit na zajímavé zápasy, například na Country – Vojtanov.
Střelecká tabulka
4 góly – L. Oravec – Aš, R. Nováček - CC Cheb, P. Kroupar – M. Lázně
3 góly – M. Vagner – Vojtanov, V. Břinčil – Hradební Cheb, L. Kompit – Odrava, P. Straka – M. Lázně
Výsledky I. kola
Hazlov – Country 1:6, Plesná – Skalná 0:3, Hazlov – Skalná 3:1, Plesná – Country 2:4, Vojtanov – M.Lázně 2:2, Markéta – Hradební 1:2, Aš – Odrava 6:1, Vojtanov – Hradební 2:0, Markéta – M. Lázně 2:5, Aš – Hradební 0:2, Vojtanov – Odrava 4:2, Aš – M. Lázně 0:5, Markéta – Odrava 2:1
Minuta ticha za Ing. Jiřího Tišera (*18.2.1954 – + 7.1.2014)
Před zápasem mezi Odravou a Aší všichni přítomní ve skalenské sportovní hale drželi minutu ticha za náhle zemřelého kamaráda a letitého hráče Odravy Jiřího Tišera. Posledním potleskem tak Jirkovi vyjádřili úctu.