Tradičního mládežnického turnaje v Ostrově se zúčastnila čtyři mládežnická družstva FK Hvězda Cheb. Kromě pořádajícího oddílu tak měli Chebští nejen nejpočetnější zastoupení, ale byli i velmi úspěšní.
Ročník 2001. V konečném účtování obsadila Hvězda 4. místo. „Na závěr sezony to pro nás byla velmi dobrá konfrontace s kvalitními týmy. Ověřili jsme si, že můžeme hrát vyrovnanou partii např. se Slávií Praha nebo 1. FC Karlovy Vary. Všichni se již těšíme na letní přípravné období, které zahájíme na konci července," poznamenal Stanislav Šmat, trenér celku a zároveň šéftrenér mládeže Hvězdy.
Ročník 2004 vybojoval pět vítězství a jednu remízu a v celém turnaji zvítězil. „Hra i přístup všech kluků mne velmi potěšil. V každém utkání vynikli jiní hráči a nevyselo to tedy na jednotlivcích. Odehráli jsme kvalitní utkání proti soupeřům z celé České republiky," neskrýval radost z úspěchu svého družstva trenér Radek Čížek.
Ročník 2006 patří dlouhodobě mezi špičku své kategorie v rámci celé České republiky. „Kluci potvrdili i v Ostrově roli favorita, soupeřům nedali žádnou šanci a odvezli jsme si zlaté medaile," pochvaloval si výkon svých svěřenců trenér Václav Berka. O hráče této kategorie se zajímají kluby zvučných jmen. Filip Berka již půl roku hostuje ve Spartě Praha a patří tam mezi nejlepší hráče.
Ročník 2008 odehrál sedm utkání, porazil soupeře např. z Mostu, Chomutova, Karlových Varů a v konečném účtování obsadil stříbrnou příčku. „Prohráli jsme pouze utkání s pozdějším vítězem SK ZČE Plzeň. Oproti mistrovským utkáním jsme hráli proti stejně starým hráčům a byla na nás vidět větší sehranost a vůle po vítězství," shrnul úspěch svých svěřenců trenér Martin Speierl.
Celá sezona i její zakončení tak bylo pro mládež Hvězdy příjemné a hráči a trenéři si tak mohou užít pohodové prázdniny. Jednotlivé týmy zahájí přípravu na nový soutěžní ročník na konci července a v průběhu srpna.(fk)