Fotbalová sezona 2014-2015 už skončila, a tak na řadě jsou nyní hodnocení a ohlédnutí. Jedno z nich přinášíme právě dnes, a to ústy Jaroslava Zemana, prezidenta klubu TJ Rozvoj Trstěnice.
1. A třída
Nováček soutěže, mužstvo Trstěnic, ročník 2014/2015.
V 1. A třídě si tým vedl velmi dobře a čtyři kola před koncem soutěže atakoval přední místa v tabulce o postup do krajského přeboru.
Mužstvo se v soutěži umístilo na konečném čtvrtém místě. V kolektivu se zapojilo do hry dvaadvacet hráčů a bezesporu velkou zásluhu na tomto úspěchu měl nejlepší střelec soutěže Vašek Bezdička, který nastřílel 39 branek, druhý trstěnický střelec Ruda Kojma se v soutěži střelců 1. A třídy umístil na 25. místě, když vstřelil devět branek.
Okresní soutěž
B tým Trstěnic se v okresní soutěži v roč.2014/2015 stal „nejslušnějším mužstvem soutěže", kde od zástupců Okresního fotbalového svazu v Chebu obdržel pohár a finanční odměnu.
V okresní soutěži mužů se umístili na výborné 2. příčce. O tento úspěch se zasloužilo a podílelo se na něm všech osmnáct hráčů týmu. V tabulce střelců v OS se umístil Hušek Zdeněk na 2.místě s 19 brankami. Bezdička Václav na 4. místě s 12 góly a 7. místo patřilo Miroslavu Kalovi s 11 brankami.
Okresní přebor – senioři
Stará garda Trstěnic (hráči nad 37 let) v soutěži seniorů v okresním přeboru Tachovska neobhájila loňské první místo. Po nevydařeném podzimu však obsadila v letošním ročníku 2014/2015 pěkné 2.místo. V příštím ročníku by se chtěla pokusit o „návrat na trůn".
V soutěži střelců se umístil ze všech mužstev na 1.místě Vašek Bezdička s 12 brankami, na 5.místě s 9 góly skončil Kroupar Petr a Hort Patrik obsadil 7.místo s 8 góly. Za trstěnické mužstvo se v této soutěži zapojilo 23 hráčů nad 37 let.
A jedna zajímavost, v Karlovarským krajským fotbalovým svazem řízeném krajském přeboru 1.A třída a 1.B třída se trstěnický hráč Vašek Bezdička stal nejlepším střelcem ze všech soutěží s 39 brankami. Na druhém místě skončil Svoboda Vlastimil z Aše s 30 brankami a na třetím místě se umístil Kliment Lukáš z Toužimi s 29 brankami v soutěži krajského přeboru mužů.
„Všem hráčům Trstěnic, kteří se podíleli na velmi úspěšné sezóně, realizačním týmům a lidem, kteří se točili a pomáhali trstěnickému fotbalu, zajišťovali servis, pečovali o náš sportovní areál v Trstěnicích, kterým se právem mohou pyšnit a chlubit, těm všem bych chtěl moc a moc poděkovat," vzkázal Jaroslav Zeman.
TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA TRSTĚNICE velmi děkuje všem partnerům a sponzorům za veškerou jejich pomoc, ať již materiální či finanční, bez které by nemohla trstěnická mužstva vůbec existovat!
Veškeré další přehledy, podrobnosti, fotografie atd. jsou na stránkách www.tj-trstenice.cz, o které pečuje Petr Kvíčala.