Dvaadvacáté kolo okresní soutěže svedlo k duelu fotbalisty Spartaku Odrava a Startu Libá.

Spartak Odrava 1

Start Libá 6

po poločase 0:4

Utkání se hrálo na hřišti v Libé za podpory asi 15 diváků. Celý zápas byl odehrán ve velmi vlažném tempu, ale i tak padlo dost branek. Start se snažil hrát svou kombinační hru, což mu přinášelo své ovoce. Zvítězil 6:1 a zopakoval tak výsledek z minulého kola, kdy stejným poměrem porazil trstěnické béčko.

Ve 14. minutě padla první branka, kdy František Mezera využil dobré přihrávky a otevřel skóre zápasu – 0:1. Další zásah Startu přišel ve 29. minutě. Hostující Jan Brejcha uklidil do domácí branky odražený míč a upravil tak stav na 0:2. Hned ve 30. minutě se opět měnilo skóre. Daniel Hrabě se po závaru dostal k míči, který s přehledem poslal do branky domácích, – 0:3. O dvě minuty později se stejný hráč trefil hlavou po rohovém kopu a upravil skóre prvního poločasu na 0:4.

Ve druhém poločase začal úřadovat stoper hostů Pavel Kozák. V 72. minutě se dostal do šance po jednoduché narážečce a skóre se měnilo, 0:5. V 74. minutě se situace opakovala a Pavel Kozák se opět prosadil, 0:6. Start v této době vrhal všechny síly do útoku, čímž se stala jeho obrana zranitelnější. Toho využili domácí, kteří v 79. minutě po krásné střele z 20 metrů snížili hrozivé skóre na 1:6. Tímto výsledkem utkání skončilo.

Obě mužstva hrála velmi slušně, což rozhodčímu Vokounovi usnadnilo řízení tohoto utkání a nemusel udělit žádnou z karet.

Start Libá: David Kolouch (Jan Beláni), Jan Rossmeisl, Robert Nožina (Ladislav Beláni), Pavel Kozák, František Mezera, Petr Lepší, Jan Brejcha, Petr Kubeš, Václav Gothelf, Daniel Hrabě (Petr Zumr) a Jan Musil. Trenér Miroslav Švarc a Peter Pavlenda.

(antur)