Po podzimu druhý tým krajského přeboru mužů v kopané – celek Unionu Cheb – se zatím na jaře trápí. Chebští ve dvou jarních zápasech vyšli bodově naprázdno, když inkasovali pět branek a žádný gól nevstřelili.

V prvním jarním střetnutí prohráli na domácí půdě se Starou Rolí 0:2 a o víkendu prohráli na hřišti Chodova 0:3.

„Naše mladé mužstvo se trápí. Po vydařené zimní přípravě jakoby na tým padla deka. Nedaří se nám jak herně, tak i střelecky. Vypracujeme si řadu gólových šancí, ale hráčům chybí přesnost, klid v zakončení. Fotbalisté to zřejmě mají v hlavách, bude třeba to z nich nějak dostat. Když už se nedaří herně, musí přijít na řadu bojovnost a ta zatím není taková, aby stačila k zisku mistrovských bodů,“ říká David Kuna, sportovní ředitel Unionu Cheb.

Union je i přes dvě jarní porážky stále na druhém místě. O to by ale v případě neúspěchu mohl přijít už nastávající sobotu, kdy od 15 hodin přivítá na svém stadionu v derby mariánskolázeňskou Viktorii, která ztrácí na chebské mužstvo dva body a v případě vítězství na chebském hřišti by se posunula na druhou pozici. Navíc má ještě jeden zápas k dobru.

„Doufáme, že se kluci proberou, v derby pořádně zabojují a vydřou před domácím publikem první jarní body,“ věří Kuna.

Na jaře se ale nedaří ani dalším celkům chebského regionu. Posuďte sami.

Hazlov: Hazlov – Loko K. Vary 2:2, Citice – Hazlov 2:0.

Aš: Bukovany – Aš 6:2, Královské Poříčí – Aš 2:1.

Drmoul: Drmoul – Toužim 1:5, Loko K. Vary – Drmoul 3:0.

Fr. Lázně – Sokolov B 1:3.

Z výhry se tak mohli radovat pouze Mariánskolázeňští, kteří v domácím prostředí porazili Vintířov 3:0.