Zápas úvodního kola krajského přeboru mužů v kopané mezi Františkovými Lázněmi a Mariánskými Lázněmi příliš fotbalové krásy nepřinesl. Na umělém trávníku FC F. Lázně si sice oba celky vytvořily pár gólových situací, ale jinak hodně scházela přesnost, myšlenka a fotbalové momenty. První jarní tři body nakonec získali Františkolázeňští, které zachránil futsalový reprezentant Zdeněk Sláma, který vstřelil jediný gól utkání, když už domácí hráli o deseti po vyloučení Karafiáta.

„Už s prvním poločasem jsem nebyl spokojený a klukům jsem o přestávce řekl, že se musí zlepšit. Bohužel ani ve druhé půli kluci neplnili mé pokyny. Hráli bez běhání, bez myšlenky. Nějaké šance jsme si sice vytvořili, ale zase nás zklamalo zakončení. Pak jsme hráli dokonce o jednoho víc v poli, ale ani to nám nepomohlo. Stačili na nás prakticky Sláma s Iterským. Sláma pak vstřelil jediný gól utkání. Z našeho týmu si zaslouží pochvalu snad jen gólman Hubený, který chytil ještě další tři gólové šance soupeře, jinak z týmu nikdo jiný. Jediným pozitivem naší prohry snad je, že s námi získali body Františkolázeňští, tedy tým z našeho regionu," uklidňuje se hostující kouč Michal Drahorád, který se už těší na další kola krajského přeboru. „Hrajeme nyní tři zápasy v řadě na domácí půdě, tak pevně doufám, že z nich vydolujeme povinných devět bodů. Snad se nebude opakovat situace z podzimní části, kdy jsme v prvních čtyřech zápasech vyhořeli," přeje si mariánskolázeňský lodivod.

To domácí trenér Laurenz Hirt byl o mnoho spokojenější. Aby také ne. Se svým týmem porazil druhý celek soutěže a to se počítá. „Věděl jsem, že o utkání může rozhodnout jeden moment a že rozhodne asi jen jedna vstřelená branka. Tak to nakonec taky dopadlo a já jsem rád, že se to podařilo právě nám. Nebylo to moc pohledné utkání, spíš převažovala bojovnost. Už od pětasedmdesáté minuty jsme hráli o deseti. Mě těší, že kluci jezdili na doraz, vytvářeli si šance a nakonec také zvítězili. Vítězství považuji za zasloužené," zdůraznil trenér FC Františkovy Lázně.