Krásné letní počasí provázelo okresní derby krajského přeboru ve fotbale mužů mezi domácí Viktorií Mariánské Lázně a Hvězdou Cheb.

Viktoria M. Lázně 2

Hvězda Cheb 1

po poločase 0:1

Z vítězství se nakonec radovali domácí fotbalisté, kteří zvítězili těsně 2:1, když otočili po prvním poločase nepříznivý stav 0:1.

„První poločas byl vyrovnaný, my jsme mohli odcházet do kabin za stavu 3:0 v náš prospěch, namísto toho jsme vedli jen 1:0. Naším největším problémem bylo proměňování šancí,“ uvedl po zápase Jiří Leiterman, lodivod Hvězdy Cheb, který byl spokojenější s první částí zápasu. „Ve druhé půli byli domácí lepším týmem, zaslouženě nejen vyrovnali, ale dali i vítězný gól. Hrál se oboustranně útočný fotbal, kdyby duel skončil 8:7, nikdo by se asi nedivil. Víc se hrálo dopředu, méně se bránilo. O vítězi rozhodlo více bojovnosti a více hladu po vítězství na straně domácích fotbalistů,“ prozradil Leiterman, kterému se z celku Mariánskolázeňských nejvíce líbili Kafka s Kabelákem.

Spokojenost byla samozřejmě na straně domácích. Asistent trenéra Viktorie Pavel Věrný vedl tým za nepřítomnosti hlavního kouče Michala Drahoráda, který tráví dny na dovolené. „V prvním poločase byla hra vyrovnaná, my jsme si vytvořili šance, ale do vedení šel soupeř po naší hrubé chybě. Ve druhém poločase jsme hráli dobrý fotbal, aktivně jsme soupeře napadali, nedovolili mu kombinovat, což pak vedlo i k vyrovnání a i pozdější vedoucí brance. Vítězství považuji za zasloužené. Kluci bojovali a projevili větší touhu po vítězství než soupeř z Chebu. Z našeho týmu bych rád vyzdvihl Michala Drahoráda mladšího, který nastoupil v záloze, a kapitána Láďu Kafku. Z týmu soupeře se mi líbil gólman Jiří Černý, který chytil až tři naše gólové tutovky.“

Trenéra mariánskolázeňské Viktorie Michala Drahoráda jsme zastihli na dovolené, přesto byl o duelu dobře informovaný. „Samozřejmě že jsem se o výsledek a průběh zápasu zajímal. Velmi mě potěšil přístup našich hráčů, kteří podle slov asistenta trenéra byli bojovnějším týmem, dali jsme do zápasu více srdíčka, což nakonec rozhodlo o konečném vítězství, a z toho mám pochopitelně velkou radost.“