Ve Vojtanově se odehrálo zajímavé utkání okresního přeboru. Mužstvo Tatranu nastoupilo pouze o deseti hráčích v improvizované sestavě, v brance s „věčným" náhradníkem Tomášem Jirmanem, ten ale i přes pět obdržených branek patřil k oporám mužstva.

FC Vojtanov              5
Tatran Tři Sekery      0
po poločase 3:0

Hráči Tatranu se zaměřili na bránění, domácí hráči se snažili o prolomení zhuštěné obrany, což se jim podařilo již v 16. minutě, když přečíslili obranu hostí a skórovali do prázdné branky. Čtyři minuty nato přišel centr zleva na druhou stranu, rychlé zaseknutí, přihrávka zpět a nechytatelná rána k tyči – 2:0. O další minutu později signalizovala obrana hostí ofsajd, který ale pomezní Rychtář neodmával, a bylo rozhodnuto – 3:0.

Ve druhém poločase se v podstatě již „jen" dohrávalo, domácí se dál snažili útočit, ale nevycházela jim kombinace. Hosté se osmělovali k rychlým brejkům, ale žádný nevyužili. V 55. minutě nahrál Tonda Sejkora domácímu hráči ve středu hřiště, ten se rozpřáhl ke střele a ta se odrazila od pravé tyče do sítě. Sedm minut nato přišel o míč stoper Lukáš Kovář a proti prudké ráně z vápna neměl Jirman šanci. Za čtyři minuty měli hosté snad největší šanci zápasu – výkop prodloužil hlavou Novák na Míšu Štěpánka, ten prohodil kolmicí Sejkorovi, ale ten jen slabě zakončoval kolem vybíhajícího brankáře, takže dobíhající obránce domácích míč směřující do prázdné brány odkopl. Za zmínku stojí ještě akce hostí ze 75. minuty, kdy po krásné kombinaci zakončoval Petr Mitáš mimo branku domácích.

Utkání v pohodě rozhodoval rozhodčí Buzna.

Tři Sekery: Jirman, Mitáš, Zugárek, Kovář, Molnár, Stolec, J. Štěpánek, M. Štěpánek, Sejkora, Novák.

Celkové hodnocení: netrénovaný základ mužstva, bez brankáře, doplněný hráči staré gardy v podstatě neměl šanci na úspěch. Hráči Vojtanova přehrávali Sekery a naštěstí jim toho moc nevycházelo. Přesto patří pochvala desítce statečných za obětavost. Nad průměr vyčnívali bratři Štěpánkové, Mitáš a Zugárek.

(peji)