Vedoucí mužstvo krajského přeboru mužů v kopané – Viktoria Mariánské Lázně – vstoupí dnes v 9 hodin do zimního fotbalového turnaje, který pořádá FK Baník Sokolov na umělém povrchu.

V prvním střetnutí čeká na hráče Viktorie celek Baník Královské Poříčí. Dalšími účastníky jsou mužstva: Baník Vintířov, DDM Stará Role, FK Baník Sokolov B a Spartak Chodov.

Mariánskolázeňští začali zimní přípravu s kádrem, se kterým podzimní část soutěže skončili. Pondělky tráví v tělocvičně a středy a pátky pak nabírají fyzickou kondici v terénech, kde hráči polykají tolik nepopulární kilometry.

„Kluci jsou zvyklí a neremcají. Moc dobře vědí, že když se zápas rozhoduje v 80. minutě, musí být velmi dobře fyzicky připraveni, jinak se dobrý výsledek nedostaví,“ říká Miroslav Zeman, trenér Viktorie, který si zimní turnaj v Sokolově velmi pochvaluje. Kromě zimního turnaje sehrají Mariánskolázeňští ještě přípravný duel v Plzni, kde se 20. února utkají na hřišti v Luční ulici s Chrástem, účastníkem krajského přeboru Plzeňského kraje. „Je tam umělý trávník vynikající úrovně, ani člověk nepozná, že nehraje na přírodním. Kluci se na tento duel moc těší,“ prozradil Zeman, kouč lídra krajského přeboru.