Tentokrát vám představíme výběr FK Baník Sokolov U7, který vede z pozice hlavního trenéra Bohuslav Keleman, jemuž kryje záda trenér Petr Houdek. „Naše děti hrají okresní přebor mladších přípravek, kde proti nám nastupují i hráči o dva roky starší. Přesto jsme si na podzim nevedli úplně špatně, když jsme na naše konto připsali čtyři vítězství a šest porážek,“ vracel se zpět v čase trenér Sokolova U7 Bohuslav Keleman. „Důležité je, že herně nezaostáváme za staršími soupeři, největší rozdíl je pochopitelně v rychlosti a důrazu,“ narážel Keleman na dobrou hru svého týmu.

„Důraz klademe zejména na osvojení si základních herních dovedností jednotlivců, na všeobecnou sportovní a tělesnou zdatnost, na motivaci hráčů, na pravidla fair play a přátelskou atmosféru v týmu i v kontaktu se soupeři,“ přiblížil sokolovský trenér zaměření, které s kolegou Petrem Houdkem týmu servírují. Fotbalové naděje Baníku hltají tréninkové dávky třikrát v týdnu. „Základem tréninku jsou individuální herní činnosti a pohybové a průpravné hry, dále pak kondiční složka tréninku, která obsahuje zejména rychlostní, koordinační a silová cvičení,“ připomněl Keleman náplň tréninkového drilu.

Ale i malé baníkovce zasáhl nouzový stav, když kvůli zákazu přišli nejen o jarní část, ale také o čtyři turnaje v rámci minirepubliky a další turnaje na klubové úrovni.

„Až se opět uvolní atmosféra, tak bychom chtěli opět najet na tréninkové jednotky a v plánu máme i přátelská utkání, turnaje či triangly, ale uvidíme, jak vše nakonec dopadne,“ přeje si Keleman a závěrem prozradil cíle do budoucna. „Mezi naše cíle patří zejména herní rozvoj a udržení kádru našeho týmu.“

FK Baník Sokolov U7

Csorba Tomáš, Grech Matěj, Kinczler Adam, Kopačka Denis, Lorenc Adam, Macák Adam, Pešan Tobiáš, Polívka Martin, Pulec David, Správka Mikuláš, Šichevič David, Šmíd Adam, Zach Jan, Zach Kryštof.