Trstěnice V odloženém zápase Krajské hokejové ligy Karlovarského kraje se střetli na zimním stadionu v Mariánských Lázních dlouholetí rivalové HC Farmáři Trstěnice a HC Mariánské Lázně.cz.

HC Farmáři Trstěnice 4

HC Mariánské Lázně.cz 2

2:0, 0:2, 2:0

Obě mužstva předvedla skvělý herní výkon. Na obou stranách vynikli především oba brankáři. U Mar. Lázní mladý Petr Zhříval a u Farmářů zkušený Lukáš Stanko, který vychytal Farmářům body. K nejlepším hráčům v zápase u Farmářů patřili: Stanko, Pec, Sádlo a Macháček, u mužstva Mar. Lázní Zhříval, Kovka a Kysilka. Utkání velmi vyrovnané, se šťastným koncem pro Farmáře z Trstěnic.

1.třetina: Obě mužstva začala s vysokým nasazením a nic si nedávala zadarmo. Trstěničtí s větší vůlí po vítězství nakonec 1. třetinu vyhráli 2:0.

V 5. min. Pech uvolnil Bartáka, jeho přihrávka mířila před branku, kde se nejlépe zorientoval Macháček 1:0. Ve 14.min. opět Pech založil akci vysunutý trstěnický rychlík Sádlo vystřelil puk a Barták dorážel na 2:0.

2. třetina: Hráči z Mariánských Lázní přistoupili k čisté, agresivní hře, s větším nasazením. Začali domácí Farmáře přehrávat, a tak stav utkání byl po druhé třetině srovnán na 2:2.

Ve 28. min. tahoun mužstva Mar. Lázní Kysilka projel kluziště jako blesk a snížil na 2:1. Ve 38. min. Pich nahrál do jízdy Fidlerovi, ten objel trstěnickou obranu a srovnal stav na 2:2.

3. třetina: Farmářům se podařilo zmobilizovat veškerou sílu, zpřesnit hru a s větší vůlí po vítězství šli za svým cílem plně bodovat! To se jim také podařilo, když třetí třetinu vyhráli 2:0. V brance Farmářů doslova čaroval Lukáš Stanko, kterému po zápase všichni děkovali…

Ve 49. a 57. min. přišly chvíle prvního útoku a překrásné akce a góly, když pokaždé Macháček asistoval Sádlovi a ten tam sázel jeden gól za druhým. Konečný stav utkání 4:2 pro Trstěnice.

Branky za Farmáře z Trstěnic: 2x Sádlo, 1x Macháček a Barták, asistenci si připsali: 2x Macháček, 1x Barták a Sádlo.

Branky za HC Mariánské Lázně.cz: Kysilka a Fidler, asistence: Pich a Česa.

Utkání řídili HR Maloušek, čároví: Vrbický a Červenka, časoměřič: Krupička, zapisovatel: Vajskebrová. Vyloučení 6:4, využití 0:0, oslabení 0:0, přihlíželo 70 diváků.

HC Farmáři Trstěnice Stanko, Barták, Macháček, Musil, Král, Pech, Sádlo, Sýkora, Pavlů, Němec, Čiček, trenéři: Šnajdr V. Zeman J.

HC Mariánské Lázně.cz Zhříval, Musil, Konfršt, Hampejs J., Pich, Sklarenko, Česal, Kysilka, Piskač, Jonák, Fidler, Kovka, Budka, trenéři: Jonák Říha.

„Ve vyrovnaném utkání jsme odehráli výborně první třetinu a po zásluze jsme šli do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a soupeř toho dokázal využít a srovnal stav utkání. V závěrečné třetině jsme opět začali hrát svoji hru, dařilo se nám skórovat a s větší vůlí po vítězství jsme nakonec zaslouženě získali body. Svůj podíl na tom má i náš brankář Stanko, který nás několikrát v zápase podržel a patří mu za to náš dík," uvedl po zápase Šnajdr, trenér trstěnických Farmářů.

Pozvánka na hokej:

V sobotu 24. listopadu od 16.00 hod. se na zimním stadionu v Mariánských Lázních v Krajské hokejové lize mužů Karlovarského kraje střetnou opět v sousedském derby dlouholetí rivalové HC Mar. Lázně.cz a HC Farmáři Trstěnice. Příznivci hokeje jsou do mariánskolázeňského hokejového stánku srdečně zváni.

(tr-h)