FC Cheb inkasoval v Lomnici bůra

Lomnice – Utkání I. A třídy začalo hodně svižně

22.4.2010

Již v 1. minutě se dostal po centru k míči domácí Pitner a jeho bombu z velkého vápna hostující brankář jen reflexivně vyboxoval. Chebští s odpovědí neváhali, hned z protiútoku kontroval Oršel, který si před velkým vápnem Lomnice našel mezi domácími hráči prostor a zamířil přesně ke vzdálenější tyči, 0:1. Ve 12. minutě měl potom stejný hráč další příležitost, ale tentokrát jeho přízemní střela těsně minula domácí branku. To však bylo ze strany hostí v první půli prakticky vše. Přestože se hrálo většinou ve středu hřiště, vypracovali si další příležitosti pouze Lomničtí, ale chyběla jim lepší koncovka, zejména při šancích Malinkoviče a Koubka.

OSS Lomnice5
FC Cheb 1
po poločase 3:1

Přesto se domácí branky dočkali. V 16. minutě našel domácí kapitán Maňák svým lobem z pravé strany ve vápně Koubka, ten pokračoval v nohejbalové vložce a obloučkem poslal míč do sítě Chebu, 1:1. Ve 20. minutě tu byl se svou šancí znovu Malinkovič, ale téměř sám před gólmanem Chebu zamířil ukvapeně vysoko nad. Ve 26. minutě však vybojoval Koubek pokutový kop, když byl při přechodu do šestnáctky hostí podražen. Nabídnutou výhodu zužitkoval v poklidu Janovský a poslal tak domácí do vedení.

Ve 36. minutě zasadil další úder hostům Malinkovič, který si počíhal na odražený míč po bombě Zindla a uklidil ho do hostující sítě, 3:1. Ve 40. minutě mohl připojit další branku znovu Malinkovič, ale po přihrávce Oršuly přizvedl míč pouze do břevna.

Po přestávce připojili domácí čtvrtou branku, když k pěkné střele napřáhl ve 48. minutě znovu Zindl a z hranice šestnáctky se trefil přesně, 4:1. Poté domácí zřejmě pod vlivem svého vedení trochu polevili. Ke slovu se tak dostali také hosté a většinou se hrálo na polovině Lomnice. Nebezpečné střely Lungua a Oršela však domácí gólman stejně jako další pokusy kryl. Lomničtí po 25 minutách hry oživili hru střídáními a znovu srovnali hru a vypracovali si další šance. Několikrát se vřítili před branku hostí, ale znovu je zklamala koncovka.

Největší příležitost měl v 89. minutě osamocený Ohibský, kterému poslal před branku míč Hauf, ale zázračný zákrok brankáře mu skórovat nedovolil. V 90. minutě tak pečetil výhru domácích po rozehraném rohovém kopu znovu Janovský, který z hranice vápna mířil přesně – 5:1.
Branky: Janovský 2, Koubek, Malinkovič, Zindl – Oršel. Rozhodčí: Hlavatý – Novotný, Kroupa.Zdeněk Plachý