Trenéru Radoslavu Látalovi také po dvou prohrách došla trpělivost. „Určitě budou změny v sestavě, protože někteří hráči v těchto dvou zápasech nepodali takové výkony, jaké jsme od nich očekávali,“ říká, ale zatím nechce být konkrétní. „Nejdříve se to musí dozvědět hráči, ale určitě tam změny budou,“ vysvětluje Látal.

Nebudou to však jen avizované změny v sestavě, ale také v rozestavení. „Na Čáslav jsme se připravovali v modelovém tréninkovém utkání, uděláme i změny v systému,“ přibližuje sokolovský kouč.

Fotbalistům Čáslavi patří v tabulce prozatím nelichotivá 13. příčka. Domácí hráči ale mají zřejmě v živé paměti poslední vzájemný duel, kdy ve východních Čechách prohráli 3:0. „Je to kompaktní mužstvo, která má svůj styl založený na kvalitní obraně, dobře brání, jsou zatažení před svou vlastní bránou a vyrážejí do brejků,“ říká na adresu zítřejšího soupeře trenér Látal, který Čáslav sledoval v prvním jarním kole na pražské Dukle, kde Východočeši prohráli 5:0. „I v deseti tam dobře bránili, takže jednoduché to s nimi nebude,“ uvědomuje si.

Baníkovci si ale nemůžou dovolit další zaváhání, navíc před vlastními diváky. „Po těch dvou nevydařených utkáních chceme doma stoprocentně bodovat. Potřebujeme nutně tři body, abychom v tabulce poskočili výše,“ ví dobře Látal, který očekává od svých svěřenců naprosto jiný výkon. „Musíme zlepšit hru a nasazení, důraz v osobních soubojích, který nám po ty dva zápasy chyběl, a hlavně doma vyhrát,“ hřímá.

Hrát se bude pravděpodobně na mokrém terénu. „Hřiště je ve velmi dobrém stavu, myslím, že když deště nebude moc, tak bude terén ideální,“ věří trenér Baníku.

Sokolovský tým se také bude zřejmě muset ve zbytku sezony obejít bez brankáře Bertelmana, který si před utkáním ve Zlíně poškodil meniskus. „Čeká ho operace, vypadá to, že se na trávnících na jaře již neobjeví,“ potvrzuje.