Před sedmým kolem krajského přeboru v kopané mužů byly poslední dva celky, které ještě neokusily hořkost porážky – zatím suverénní Baník Sokolov B, od kterého se jeho spanilá jízda soutěží všeobecně čekala, a pak i Union Cheb, který zatím svému sokolovskému rivalovi na čele tabulky zdatně sekunduje.

FK Ostrov 0

FK Union Cheb 4

po poločase 0:1

A tak se čekalo, zda budou Chebští s vedoucím týmem držet krok i v kole sedmém, kdy Cheb zajížděl na hřiště Ostrova. Borci Unionu zvládli svoji roli na jedničku a po vítězství 4:0 se i nadále mohou pyšnit neporazitelností.

Trenér Šebesta oproti poslednímu zápasu udělal v sestavě jednu změnu. Nemocného Aleksiče nahradil Klepáček. Domácí hráči v začátku utkání neproměnili vyloženou šanci, a tak ke slovu přišel hostující Union Cheb. V 10. minutě vyslal Volf do vápna Dobeše, ten odcentroval směrem k domácí brance a k překvapení všech míč zapadl za záda domácího brankáře – 0:1. I přes další šance na obou stranách skončil první poločas nejtěsnějším vedením pro hostující celek.

V druhém poločase se domácí tým snažil zvrátit stav utkání, ale branky padaly do jeho sítě. V 60. minutě odcentroval Klepáček do vápna Ostrova a Hudeček hlavou zvýšil na 0:2. V 79. minutě opět kanonýr Hudeček přidal další branku. Řezáč rozehrál přímý kop a „Hudy“ opět hlavou 0:3. O minutu později přidal poslední branku Kohout, když po samostatné akci zvýšil na 0:4.

Domácí celek si vypracoval ve druhé půli několik dobrých šancí, ale brankáře Kubince nepřekonal. Ten se předvedl dvěma vynikajícími zákroky.

Nejprve vytáhl míč, který směřoval do šibenice, a poté byl úspěšný, když střelu do protipohybu stačil ještě konečky prstů vytěsnit na rohový kop.
Zaslouženým vítězstvím si FK Union Cheb upevnil druhou příčku v přeboru a vítězství je pozvánkou všem příznivcům na další kolo Fincentrum krajský přebor, ve kterém budeme hostit v okresním derby Jiskru Hazlov. Utkání se hraje na Lokomotivě Cheb v sobotu 25.9.2010 s výkopem od 16:30 hod.
Branky : 10. Dobeš (Volf), 60. Hudeček (Klepáček), 79. Hudeček (Řezáč), 80. Kohout.
ŽK: 4:1 (T. Rolník)

Rozhodčí: Jan Aubrecht, Martin Hányš, Pavel Bacík, delegát ČMFS: Jiří Sedláček

FK Ostrov: Sutto - Tomaň, Hladík, Gubetina, Kolárik, Mahr, Kubeš, Kalina, Nerad, Dušek, Hemzáček. Na střídání: Kryl, Semivan, Shorban, Hlůšek, Brůha. Trenér: Vladimír Nágl.

FK Union Cheb 2001: Kubinec - Volf, Šneberger, Rolník A., Klepáček, Hudeček (89. Stehlík), Rolník T. (85. Jadlovský), Řezáč, Dobeš - Kohout (88. Sinkule), Těšínský. připraveni: Šebesta, Valenta. Trenér: Miroslav Šebesta.

(zv, bk)