Ano, je to tak. Zimní přípravy v podání krajských či okresních týmů se pomalu rozjíždí. Spousta hráčů proto po vánočním debužírování nenávidí  právě zimní přípravu. A není divu. Přestávka je dlouhá, a trenéři tak mají možnost nabouchat do hráčů, co to dá. Například v Nové Roli začali přípravu již 2. ledna. Včera se zapojili do zimního drilu hráči ostrovského FK. Dnes pak naskočí do neoblíbené přípravy například Bochov a Vojkovice a ve čtvrtek čeká první trénink hráče Hroznětína. Ale takto bychom mohli pokračovat do nekonečna.

„Letní přestávka je krátká na to, aby se hráči dali po fyzické stránce do kupy. Ta zimní je podstatně delší, takže dává možnost hráčům nabrat potřebnou fyzičku," míní hroznětínský trenér Milan Pokrupa. A ví, o čem mluví. Například fotbalistům nováčka z Bochova docházel v závěru podzimní části I. A třídy kyslík. „Na hřišti to bylo vidět, takže se na to během zimní přípravy zaměříme," poukazoval bochovský lodivod Petr Tichý. Součástí zimní přípravy jsou i oblíbené turnaje na umělé trávě. „My si letos zahrajeme turnaj, který pořádají Vojkovice, takže doufám, že nás dobře prověří," přeje si Pokrupa. Ani Bochov nebude zahálet. „My se zúčastníme ostrovského turnaje, který je tradičně velmi kvalitně obsazen," prozradil Tichý. A když to nejde v regionu, jde to za hranicemi.

Okresní týmy Kyselka a Stružná odehrají premiérově turnaj Tatranbu Kadaň. „Čeká nás sedm velmi kvalitních zápasů, takže jsme rádi, že poměříme své síly s týmy z Ústeckého kraje," vysvětlil vedoucí kyselského SK Ladislav Kába. To samé platí i o Stružné. „Sice je to o dojíždění, ale myslím si, že lepší přípravu jsme si zvolit nemohli, navíc se ukáže, jak na tom jsme před jarní částí," říká vedoucí Stružné Robert Rypar. Další turnaj se odehraje v Sokolově, toho se zúčastní nováček krajského přeboru, nejdecký FK, který načne zimní přípravu v pondělí 13. ledna.