Františkolázeňští fotbalisté pokračují ve své spanilé jízdě krajským přeborem. Tentokrát přivezli tři body za vysoké vítězství ve Vintířově.

Vintířov 1

FC Frant. Lázně 5

po poločase 0:2

Už od začátku dávali hosté najevo, že si do Vintířova přijeli pro tři body. Dvěma góly v prvním poločase dali základ k celkovému vítězství. Střelecky se dařilo zejména Michalu Iterskému, který překonal brankáře Vintířova třema trefami. Další branky přidali Štefan a Kříž.

„Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Rozhodčí nám navíc ještě neuznal branku na 1:6 a odpískal proti nám penaltu, která podle mého soudu vůbec nebyla. Výborně pracovala obrana s Lukáčem a M. Větrovcem, stejně tak záloha s Bastlem, Országhem, Šaligou a Křížem, pozadu nezůstával ani útok – Iterský a Štefan. Pochvalu však zaslouží mužstvo jako celek. Kluci hráli v pohodě, od začátku šli do utkání s tím, že chtějí získat tři body,“ prohlásil po vyhraném duelu Milan Kolouch, trenér vedoucího mužstva krajského přeboru. I když Františkolázeňští vedou tabulku, zůstává kouč stále při zemi. „To, že jsme první, je pro mě překvapením. Výkonama si kluci místo ve špičce určitě zaslouží, mají formu. Momentálně jsme sice první, ale za několik zápasů to může být všechno jinak,“ ví své Kolouch.

FC Františkovy Lázně: Vachůn – Lukáč, M. Větrovec, Karafiát (65. L. Hibler), J. Hibler – Kříž (75. Glázer), Bastl, Országh, Šaliga – Iterský, Štefan (46. J. Větrovec).

V dalším střetnutí krajského přeboru přivítají Františkolázeňští na svém hřišti celek Nového Sedla.

(em)