Spekulace o tom, že by mělo dojít ke spolupráci mezi fotbalovými kluby FC Františkovy Lázně a FC Jiskra Hazlov, se nakonec nenaplnily. V týmu FC Františkovy Lázně se tak žádné jméno z hazlovské sestavy neobjeví.

„Vedla se určitá jednání, ale nakonec jsme se rozhodli tak, že s Hazlovem k žádné spolupráci nedojde,“ potvrdil Libor Bill, prezident františkolázeňského klubu.

Jedno je však už jisté. Vedení FC Františkovy Lázně vyřešilo otázku odchodu trenéra Milana Koloucha z postu trenéra a dohodlo se na angažování Laurenze Hirta, který ve Františkových Lázních dlouhá léta jako hráč působil.

„Když jsem dostal nabídku od vedení klubu, při rozhodování měl svoji váhu i fakt, že františkolázeňské prostředí dobře znám, mám k němu vztah. Vždyť jsem tu sedm sezón hrál,“ prozradil Laurenz Hirt, majitel trenérské B licence, který jednu sezonu vedl tým Lipové.

Dobře si však uvědomuje, že ho žádná lehká práce nečeká.

„Milan Kolouch odvedl v týmu kvalitní práci a já bych rád na jeho činnost navázal. Hodně jsme spolu diskutovali, zjistil jsem, že máme hodně společného, tak věřím, že se mi to bude dařit. Několik hráčů odešlo do Německa, ale já doufám, že dáme dohromady kvalitní tým, který bude hrát v krajském přeboru důstojnou roli,“ věří čerstvý kouč Laurenz Hirt, kterému nikdo jinak neřekne než ´Cenci´.